Sokol Lipence - MB 11:0 (4:0)

Lipence - Zmar. Bezmoc. Ostuda. Trapné. No "ty vole"! Už zase. Dostáváme po čumáku. Po takových výsledcích se nemůžeme odvolávat na špatné rozhodčí, nepřejícnost osudu, smůlu. Jsme nejčastěji inkasujícím týmem v soutěži. V 7 zápasech jsme obdrželi 37 branek, to je průměr víc jak 5 branek na zápas. Neměl by ten fotbal na této úrovni přinášet radost? I nám? 

       13 branek na Tempu. Teď 11 branek v Lipencích. Před námi zápas s Academy. Loni jsme v Lipencích smolně prohráli 5:4. Po covidovým roce je zřejmé, že jsme se výkonostně pořádně propadli dolů. To už není náhoda. To už není jeden nepovedený zápas. Už nejsme týmem, který bez potíží hraje v horní polovině tabulky a je schopen hrát s každým. Po sedmi kolech UKAZANÁ platí. Jsme prozatím průměrným, ne-li podprůměrným 1.B třídním týmem, který se musí začít  soustředit na obranu. Do zápasů vstupovat s pokorou, že opravdu nejsme favority. Zápas v Lipencích ještě víc než na Tempu jasně ukázal, v čem máme obří nedostatky.

      Kondice. Sice bojujeme, asi i máme snahu. Jenže běháme všude, ve výsledku však nejsme tam, kde máme být. 

      Síla. Máme výraznou zápornou statistiku v osobních soubojích. Často souboj ani nepodstoupíme, jen stínujeme. Často nás v souboji soupeř jednoduše přetlačí. 

      Řešení herních situací. Nedržíme se tréninkových šablon. Hrajeme do zavřených prostorů, jdeme s míčem do hráče, volíme složité nahrávky. Řešíme situaci až v nouzi a pod tlakem, a navíc špatně. 

       Nedostupujeme hráče. Takže soupeři stačí se pohnout pár metrů a má obrovský prostor i čas. 

      Pohyb bez míče. Velmi často se stáváme diváky. Sledujeme svého spoluhráče, jak vede míč. 

      Nesouhra. Po každé v jiné sestavě na tréninku, v zápase. Lepíme sestavu, hráči točí posty. 

V tento moment si koledujeme i o značnou psychickou nepohodu. Protože takové zápasy nás dlouho bavit nebudou. Pojďme k utkání.

3. vteřina - Jak dlouho může letět míč z výkopu do branky? To totiž mistrně provedl Pavel Hašek. 1:0

1´ - Vzápětí jsme mohli prohrávat o dvě branky. Do vápna, do obrovské tutové gólové šance se dostal Ivan Hašek. Teprve 17 letý nový brankář Matěj Chloupek, pro kterého to byla premiéra v dospělácké kategorii, však byl proti a skvělým zákrokem radost Haškovi z gólu překazil. 

13´ Robin Poul využil zaváhání obrany a jako buldozer prorazil naši obranu. 2:0

28´ Rohový kop soupeře jsme odvrátili pouze na vápno. Dennis Slaman trefil pod břevno. 3:0

40´ Ze 20 metrů se do míče opřel Pavel Hašek. Jeho povedenou střelu zastavila tyč. 

45´ Robin Poul se choval jako tank, kterému nic nemůže stát v cestě. A stačilo mu žalostně málo, aby se protlačil k další brance. 4:0

51´ Tento gól jsme připravili soupeři sami. Filip Škarda této nabídky využil střelou po zemi k tyči. 5:0

56´ Neštastně Papež zfauloval Holuba. Pokutový kop bezpečně proměnil Pavel Hašek. 6:0

59´ Robin Poul si znovu udělal dostatečný prostor ve vápně a střelou o tyč dovršil svůj hattrick. 7:0

74´ Jediný povedený líbivý moment si vypracoval Zvolenský. Jeho ostrá, utažená střela jen o vlásek minula branku. 

75´ Faul Smejtka z frustrace před naším vápnem skončil žlutou kartou i trestným kopem z dobré vzdálenosti. Ten nakonec zastavila ruka Chvalovského, který si ve zdi chránil obličej. Rozhodčí to vyhodnotil jako nedovolené hraní rukou. Takže následovala opět penalta. Tu proměnil opět Pavel Hašek a rovněž zkompletoval hattrick. 8:0

77´ Bez naší snahy zastavit brankový příděl jsme brzy inkasovali další políček. Po centru do šestnáctky z malého vápna hlavičkoval osamocený Ivan Hašek. 9:0

88´ Jsme přílíš nepřekáželi Davidovi Čechovi při skórování. 10:0

90´ Spokojenému "chytrému klandru" poslal čtvrtý kousek opět Pavel Hašek. 11:0

        Jestliže inkasovat od soupeře 5 branek je nazýváno debaklem, jak se říká, když dostanete 11 branek? Znovu to zdůrazním. 37 branek v sedmi zápasech. Není na čase říct STOP?

       Příští zápas hrajeme v neděli od 17 hodin doma s MSM Academy Praha. 

Sestava SKS:  Chloupek - Barták, Brantal, Smejtek, Thor - Chvalovský, Papež, Kučera, Seyri - Zvolenský, Lega (do hry zasáhli Michalanský, Syrový)   

 Hráč zápasu: neurčen. 

6. 9. 2021 (Zizzé)

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY