MB - Sk Čechie Smíchov 1:1 (1:0)

Střešovice - Premiéra na nové UMT. Zápas poté, (po debaklu). Premiérový zápas Maryana Lesyka. Poprvé Brantal jako kapitán. Když to nejde čelem, zkusíme to zády. 

        Dokončili jsme výměnu UMT povrchu. Tato odpovídá parametrům FIFA. Historicky první zápas B týmu nekončil ani výhrou, ani porážkou. Troufám si však říct, že povrch hřiště pozitivně přispěl kvalitě hry. Pravidelně se fotíme před utkáním, tentokrát jsme se však otočili na foto zády. Tvář si nejdříve musíme zpátky vybojovat. 

 15´ Nezačali jsme vůbec špatně. Obrana tentokrát šlapala, soupeře jsme do ničeho nepouštěli, střed hřiště patřil nám. Bohužel ani my jsme se nedostávali do žádných příležitostí ohrozit branku. Přechod do útočného pásma se nám tentokrát příliš nedařil. 

30´ Po celý zápas nám na nervy trochu cvrnkal hlavní rozhodčí. Jeho píšťalka víceméně zazněla v momentě, když si někdo křikl. A my jsme v pokřiku po faulu výrazně zaostávali. 

44´ Dostáváme se do vedení. Poločas byl téměř bez šancí. I tato situace rozhodně nepatří do této kategorie. Odražený míč si našel SEYRI. Trefil z dálky parádně. Prudká střela obloukem zapadla do dolního rohu branky. 1:0

       Nutno podotknout, že Čechie nehrála vůbec špatně. Koneckonců minulý týden porazila doma Lipence 3:2. Druhý poločas už nebyl tak důsledně bráněný jako poločas první. A tak přišly i šance a zápas byl mohem dramatičtější. Premiéru v našem týmu si odbyl Maryan Lesyk, který nastoupil místo zraněného Češky. Většinu poločasu hrál s vykloubeným palcem. 

48´ Hned v úvodu zavzpomínal na své legendární střely z dílny "maestro Steffano" Zvolenský. Bohužel jeho skvostná střela skončila jen na tyči. 

49´ Zvolenský připravil výbornou pozici pro Chvalovského. Jeho prudkou střelu z vápna po zemi vyškrábl hostující brankář Zlámal. 

50´ Jsme naopak nabídli šanci Čechii. Nedůraz stoperů umožnil nečekaný lob, na který Pospíchal vůbec nebyl připraven. Naštěstí tento kop těsně minul tyč. 

66´ Zvolenský se opět ocitl na zadní tyči v dobré střelecké pozici. Zlámal však nevystavil povolení skórovat.

67´ Po dobrém závaru v pokutovém území soupeře se jinak dobře hrající Magendans dopustil trestuhodné a hloupé ztráty míče. Brejk 4 na 2 zvládl soupeř skvěle. Po centru zleva osamoceně před brankou hlavičkoval kapitán soupeře MRŠTÍK. 1:1

71´ Soupeř mohl otočit zápas. Dovolili jsme soupeři jít sami na branku. 

81´ Zazářil v naší brance Pospíchal. Proti dobře umístěné střele do horní šibenice vytáhl bravurní zákrok a konečky prstů vytlačil míč nad branku.

86´ Po rohovém kopu se ve skvělé pozici ocitl kapitán Brantal. Jeho hlavička do země však smolně trefila nohu Zlámala. 

89´ Poslední šance na vstřelení branky opět patřila nám. Seyri podivným kopem nacentroval do vápna, na penaltě se do míče mohl opřít Zvolenský, jenže opět trefil Zlámala. 

     Bereme remízu. Mohli jsme i prohrát, jenže byli jsme velmi blízko i výhře. A opticky jsme byli i o něco lepším týmem. Pocitově tedy asi cítíme, že jsme spíše dva body ztratili, přestože jsme podali slušný, bojovný výkon. 

Příští zápas hrajeme v sobotu 5. září od 17 hodin v Lipencích.

Branky SKS: 44´Seyri

Sestava SKS: Pospíchal - Thor, Brantal, Barták, Češka (46´ Lesyk) - Chvalovský, Minařík V., Magendans, Seyri - Zvolenský, Michalanský (připraven Syrový, Hrdlička)

Hráč zápasu: č. 6 Matěj Brantal 

(Zizzé, 28. 8. 2021)

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY