Sokol Písnice - MB 2:4 (1:1)

Písnice - 4. zápas. Vložené 15. kolo. Srpnová středa v 17:30. V Písnicí. To je 21 kilometrů ze Střešovic. Jak je Libuš na konci Prahy, tak ještě kilometr za Libuší. To si prostě chceš odvézt TŘI BODY. 

     Příjemné počasí pro fotbal, byť občasný vítr ovlivňoval hru. První poločas proti větru, druhý poločas po větru. Hřiště ve velmi dobrém stavu. Rozhodčí, který pískal téměř každý kontakt. Jeho posuzování však bylo stejné, takže v tom nebyl guláš. První poločas měl jednoznačně patřit nám. Byli jsme pohyblivější, fotbalovější, kompaktnější. Soupeř od začátku spíše bránil. Nám však chyběl faktor "přijeli jsme si pro výhru". Jako kdž proti sobě nastoupí dvě děvy v bikinách v soboji v bahně. A ta větší a silnější chce vyhrát tak, aby se neušpinila od bláta. 

14 ´ Parádní akce po pravé straně. Zvolenský uvolnil Michalanského, ten poslal prudký centr za obranu do vápna. Míč však trochu přizvedl a Šperl na něj nedosáhl. 

36´ Soupeř zahrozil víceméně jedinou střelou z poloviny hřiště, kdy nejlepší hráč Písnice Kuneš chtěl chytře využít větru a zaskočit Pospíchala. My jsme však žádné šance rovněž nevytěžili. A přišel trest. Michalanský nešikovně fauloval v našem vápně a rozhodčí nařídil proti nám pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Egger. 1:0

45´ Podařilo se nám vstřelit tak zvaný gól do šatny. Trma vrma ve vápně, Šperl v pádu stihl ještě zasáhnout míč směrem k soupeřvě brance. A jejda, on zapadl přesně k tyči. 1:1

      Do druhého poločasu jsme na hřiště poslali Magendanse. A byla to exceletní volba. Druhý poločas totiž patřil jemu. Vnesl do zápasu dobrou energii, bojovnost a hlavně góly, čímž zúročil snahu celého týmu tento zápas vyhrát.  

51´ Došlo k souboji před vápnem soupeře. Přes stopera domácích se hnal Šperl a dostal se před něj, pak oba skončili na zemi. Rozhodčí to posoudil jako faul bránícího hráče, jenže v to  případě se měla udělit červená karta. Přišla však nelogická žlutá karta. Zvolenského trestný kop skončil těsně nad. 

53´ Jsme prohráli souboj na půlce, následný pas do volného levého křídla, náběh Krupky a sebevědomé zakončení znamenalo, že soupeř šel opět do vedení. 2:1

56´ Velmi rychle jsme dokázali naštěstí odpovědět. Odražený míč si z voleje parádně našel Uhlík. 2:2

58´ O dvě minuty později jsme zápas otočili. A byl to právě Magendans. Po zachycení rozehry se rozhodl napřímo proniknout do vápna. Vyhnul se obratně dvěma bránícím hráčům, udělal bezpečnou kličku i brankáři a vsítit do prázdné branky byla sladká tečka. 2:3

    Od 70. minuty jsme se ocitly pod tlakem. Soupeř se vrhnul vší silou do útoku a my jsme nebyli schopni reagovat. JSME POD PALBOU trvalo dlouhých 18 minut, ve kterých jsme trnuli, zda soupeř nesrovná. 

88´ Magendans to tak evidentně neprožíval. Nezdařenou brejkovou akci zkusil dotáhnout sám. A nemohl udělat lépe. Vzal si míč, šel do vápna okolo dvou bránících hráčů a velmi drzým lobem, dloubákem, lopatou přehodil zkoprnělého brankáře. 2:4

Výhra. Super. Protože by byla fakt škoda odsud body neodvézt. Hned je to veselejší. Dvě prohry, dvě výhry. Další zápas však bude patřit do kategorie TĚŽKÉ. Což doufám bude pro naše hráče výzva tento level zvládnout. 

V neděli 22. srpna od 17 hodin na Lhotce nás čeká rezerva FC Tempo Praha. 

Sestava SKS: Pospíchal - Askarov, Kučera, Smejtek, Češka - Minařík, Papež, Uhlík - Zvolenský, Michalanský, Šperl  (Do hry připraveni Magendans, Thor, Seyri, Hrdlička) 

Branky SKS:   45´ Šperl,  56´Uhlík, 58´ Magendans, 88´Magendans

Hráč zápasu: č. 6 Benjamin Magendans

Zizzé (18. 8. 2021)

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY