MB - Sokol Řepy 5:2 (2:1)

Střešovice - Souboj týmů z druhé poloviny tabulky, oba týmy bez dostatečného množství hráčů. Ono hrát v první polovině srpna třetí mistrák, není divu. A to nás čeká tento týden vložené středeční kolo. To aby si kopačky chystali i trenéři.

         Rezerva Střešovic nepatří na dno tabulky 1.B třídy. Takže výhra a tři body byla v tomto zápase povinnost. Soupeř se potýká s podobnými problémy, takže přijeli právě v 11 hráčích. To nám mělo usnadnit zápas. A čert vem, že v 10 hodin dopoledne už teplota svižně šplhala ke 30°C. Prostě výhra.

      4´ Začátek tak, jak jsme chtěli. Askarov vyvezl míč po levé straně, posunul na kapitána Löweho, ten měl prostor i čas se s míčem otočit a vymyslet ulici do vápna pro nabíhajícího Šperla, který s přehledem uklidil k tyči. 1:0

    Tak to jo. Takhle nějak by to bylo fajn. Naše hra v podobném duchu pokračoval. Fyzická převaha měla a byla na naší straně. Po dvaceti minutách se však neťastně zranil Löwe. Na hřiště přišel Chvalovský. 

    27´ A právě Chvalovský vymyslel další ulici za obranu pro Šperla. Ten tentokrát si musel míč zpracovat a navést, ve vápně zaseknout a vystřelit přesně k tyči. Druhá naše radost však byla již nevyhnutelnou záležitostí. 2:0

    32´ Bohužel jsme se rozhodli tento zápas si neužívat. Hned z prvního rohu jsme předvedly opakovaný nedůraz, takže soupeř dostal hned 3x příležitost pálit na naší branku. Potřetí se to úspěšně podařilo Rumlovi. 2:1

    43´ Převaha se vytratila, přibylo značné množství zbytečných ztrát. Za zmínku stojí parádní akce Kříže. Z pozice stopera si narazil šikovně míč, předvedl enormní zrychlení, a jednoduchým pohybem se ocitl na samotném hrotu face to face brankáři Hermanovi. Ten však skvěle zasáhl. 

       Do druhého poločasu jsme chtěli udržet nasazení a pohyb, zpřesnit hru, promnit šance a nedovolit nadechnutí soupeři. I tento druhý poločas jasně dokumentoval, jak daleko nám chybí do herní pohody, že žádný zápas na podzim zřejmě pro nás nebude jednoduchou záležitostí. 

    55´  Velmi aktivní Šperl se dostal do samostatného úniku. Hattrick byl blízko. Jenže svou příležitost příliš uspěchal. 

    64´ Na hřiště přišel místo Minaříka Seyri. Hned první jeho herní příspěvek přinesl branku. Po pravé lajně se uvolnil, zatáhl míč a odcentroval do vápna, kde neomylně zatloukl hlavou míč Chvalovský. 3:1

    80´ Šance z naší rozehry jsme si nevypracovali. Brejkové možnosti se však nabízely. Často jsme však zkazili již předfinální přihrávku. V souhře Seyri a Chvalovský dva na jednoho jsme se alespoň dostali do koncovky. Bohužel Chvalovský netrefil zařízení. 

    85´ Opětovný nedůraz vzadu a Macek nás nejenže ztrastal snížením, vystavil nás i do obavy získat 3 body a soupeř z Řep mohl rázem snít o tom, že si ze Střešovic odveze třeba bod za remízu. 3:2

    89´ Na hřišti se v závěru na hrotu objevil Syrový. Jeho kolmice za obranu s náklusem Zvolenského spíše připomínala záběry z elektronické tužky, ve kterém se jednotlivé obrazy posouvají po vteřině, brankář Pospíchal to posléze vyhodnotil jako nejpomalejší akce zápasu. Nicméně všechny prvky vynikly svou přesností. A Zvolenský se dočkal po dlouhé době mistrovského gólu. 4:2

     90´ Hned po rozehře ukázal svou zkušenost opět Syrový. Když už udělat rychlý pohyb, tak ať se to vyplatí. Vyplatilo. Syrový odebral soupeři míč, posunul na Šperla, ten připravil střeleckou pozici na velkém vápně Kučerovi. 5:2

  S výsledkem panuje spokojenost. Výhra je výhra. První tři body připisujeme do tabulky. Do formy, kterou jsme měli v září 2020 však pořádně daleko. Teď je třeba zvládnout dva mistrovské zápasy v nadcházejícím týdnu. 

Ve středu 18. srpna v 17:30 v Písnici. V neděli 22. srpna v 17:30 na Tempu. 

Branky SKS: Šperl (Löwe),  27´ Šperl (Chvalovský),  64´ Chvalovský (Seyri), 89´ Zvolenský (Syrový), 90´Kučera (Šperl)

Hráč zápasu: č. 17 Adam Šperl

Sestava SKS: Pospíchal - Askarov, Kříž, Smejtek, Češka - Zvolenský, Papež, Kučera, Minařík V. - Löwe, Šperl (Do hry zasáhli Chvalovský, Seyri, Syrový, připraven byl Hrdlička)

                                                                                                                                                                                                   

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY