Raptors Prague FC - MB 3:0 (0:0)

Zličín - 2. kolo 1.B třídy, skupiny A, pokračovalo naším zápasem s dalším zahraničním týmem Raptors Prague FC. Setkání to nebylo příjemné. Jako když jdete na první rande, přijdete o 20 minut pozdě, zapomenete si peněženku a dvakrát svou partnerku oslovíte jménem své bejvalé přítelkyně. 

       Jsme možná jediný tým v Praze, který má k dispozici 25 aktivních hráčů na jeden tým. A jsme asi jediný tým v Praze, ve kterém se ze zápasu omluví 17 hráčů. Přes tři roky jsem nenapsal větu: Nastoupili jsme v obvyklé sestavě. Nebo Nastoupili jsme v podobné sestavě jako minulý týden. Nebo Naše sestava doznala pár drobných změn. Do zápasu s Raptors nastoupili 4 hráči z předchozí sestavy proti Spojům. 

        A tak děkujeme hráčům ze širšího kádru A týmu, kteří nám přišli pomoci. (Morgenstern, Kříž, Ridzák Jo., Štyks).

V zápase jsme však od začátku tahali za kratší konec. Soupeř byl na tom velmi dobře fyzicky, měl energii i chuť. Na nás v prvním poločase bylo vidět "pojďme to odehrát". 

12´ První z megašancí soupeře. Po centru z levé strany měl soupeř možnost z malého vápna usměrnit míč do branky. Skvělý zákrok Pospíchala zastavil míč na brankové čáře a následnou dorážku do prázdné branky z malého vápna soupeř poslal vysoko přes. 

27´ Brejk z poloviny hřiště. Možnost koncovky však překazil rychle se vracející Morgenstern odvážným skluzem v pokutovém území. 

28´ Soupeř v prvním poločase nasměroval 17 centrů do našeho vápna, navíc zahrával 6 rohových kopů. Po jednom z nich Ridzák vyhlavičkoval míč z brankové čáry. 

Po výrazné převaze je s podivem, že první poločas skončil bez branek. Chyběl nám pohyb, chyběl nám důraz, chyběla nám přesná rozehra. Většina našich obranných zákroků končila odkopem do autu. 

     Úvod druhého dějství změnil obraz celého zápasu. Jak poznamenal jeden z místních diváků: "Hele, Střešky se zvedly, kdo by to čekal..."  Začali jsme rohovým kopem, prvním v zápase. 

67´ Hra se hodně vyrovnala, zvládali jsme běhat se soupeřem a jeho nadvláda se rázem vytratila. Dvacetiminutová fáze nepřinesla žádné ohrožení branky. Po osmém rohovém kopu se k prvnímu náznaku dostali Raptoři, z dobré vzdálenosti však opět vysoko překopli branku. 

68´ Jsme se dostali do první a bohužel jediné šance zápasu i my. Přečíslili jsme soupeře. Löwe se dostal do vápna soupeře a vyzval ke skórování Šperla. Ideální moment ke střele však prováhaval, následně byla jeho střela zablokována. Z hranice šestnáctky se do míče opřel Minařík, brankář však na jeho střelu dosáhl. 

71´ Devátý rohový kop. Sice jsme hráče obsadili, jenže pak nesledovali jejich náběh. Pfavayi si našel prostor na středu malého vápna a hlavou otevřek skóre. 1:0

74´ Jsme de facto rozhodli o naší prohře sami. Pospíchal na vápně se pustil do nesmyslné kličky, o míč přišel  a Rokka touř měl snadné. 2:0

Od té doby už jsme byli odevzdání. Soupeř nám mohl nasázet dalších 5 branek, jenže střelecky se spíše trápil. My jsme zcela odpadli fyzicky i psychicky, jak po zápase hodnotil kapitán našeho týmu Martin Löwe. 

94´ Pospíchal špatně poslal míč do hry, vzápětí mu ho obloučkem vrátil Shnani. 3:0

Po dvou kolech 0 bodů, skóre 2:8. Tak snad příště už přijde výhra. Sama však nepřijde. Budeme muset chtít víc než náš příští soupeř. 

V sobotu 14. srpna v 10:30 na domácím hřišti proti TJ Sokol Řepy. 

Sestava SKS: Pospíchal - Štyks, Morgenstern, Smejtek, Ridzák - Papež, Kříž, Seyri - Löwe, Michalanský, Šperl (V poločase do hry zasáhli Češka, Minařík, Askarov)

Hráč zápasu SKS: neurčen. 

                                                                                                                                                                                                             Zizzé

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY