MB - TJ Spoje Praha B 2:5 (0:1)

Střešovice - 421 920 minut, což je 7032 hodin, což je 293 dní jsme čekali na další mistrovské utkání. Naposledy jsme 11. října 2020 porazili doma Bohnice 7:2. V prvním mistrovském zápase v nové sezóně jsme doma přivítali rezervu TJ Spoje Praha. 

      Do zápasu jsme šli ve velmi improvizovavné sestavě. Pomohl nám Zvolenský ze širšího kádru A týmu a hráči Rožec, Muroň a Zumr z U19. V našich řadách chyběli Kašpar, Minářík, Vejvoda, Lega, Vyskočil, Barták, Papež, Džunev, Kučera, Askarov, Michalanský, Češka. Soupeř ve své sestavě poskládal víceméně dvě generace hráčů, zkušení tvořili osu týmu doplněné o běhavé mladíky. 

      Úvodní čtvrthodina patřila soupeři ze Žižkova. Po 12 minutách se kromě nebezpečné pozice pro přímý kop, dostal i do jedné vyložené šance. Koncovka však byla vždy velmi nepřesná. Po 15 minutách jsme začali získávat mírnou převahu. Jenže mnoho nepřesností z naší strany umožňovalo soupeři vytvářet nebezpečné kontry. V 21´ jsme tedy čelili další vyložené šanci. V 25´ musel vytáhnout skvělý zákrok Pospíchal po hlavičce z rohového kopu. Naše střelecké příležitosti nepůsobily tak nebezpečně, i když šance na ohrožení branky jsme si vytvářeli. 

29´ Propadnutí na pravé strany hřiště dalo příležitost vystřelit Socherovi. Jeho střela byla razantní a hlavně přesná. Ťuknutím o tyč zapadla za Pospíchalova záda. 0:1

41´ Při průniku Löweho do vápna vybíhající brankář Spojů Sulánský dorazil do souboje pozdě a zavadil o nohu našeho kapitána. Ten to ustál, jenže ztratil výhodné postavení. Požadované penalty jsme se však nedočkali. 

      Druhý poločas měl být prostor pro otočení výsledku v náš prospěch. Brzy se však tento prostor poněkud zcvrkl. 

53´ Z vlastní poloviny převzal Jarovský míč a namířil si to prakticky rovně k našemu vápnu. Nikdo z našich hráčů mu nevystavil stopku, navíc jeho střela vymetla horní roh v naší síti. 0:2

       Mohli jsme rychle odpovědět. Löwe šel ze strany sám na branku, mířil těsně vedle tyče. Podobně si vedl i Zvolenský. I on šel  ze strany sám na branku, naložil se svou příležitostí stejně jako Löwe. 

68´ A soupeř opět udeřil. Přímý kop v dobré pozici. Horskij opětovně poslal svou střelu do horního rohu sítě. 0:3

      Hned po rozehrání se sám před prázdnou brankou zjevil Šperl. Míč se mu však zamotal pod nohy. 

76´ Jsme se dočkali. A akce byla velmi pohledná. Zcela podle šablony. Z půlící čáry Smejtek pobídl pasem do lajny Zumra. Toho k náběhu těsně před tím pobídl sám trenér Trhlík. Zumr si míč navedl k rohovému praporku, nacentroval do ideálního prostoru před branku, tam si hodně vysoko poskočil Šperl a nekompromisním hřebíkem zatloukl. 1:3

        Mohlo to být nakonec drama. Deset minut před koncem se do obrovské šance dostal Muroň, bohužel poslal svou střelu nad.

85´ A tak přišla další střela z větší vzdálenosti. Horskij do třetice trefil ten samý pravý horní roh. 1:4. 

88´ Ještě jednou jsme dokázali zareagovat. I Seyri vystřelil z odvážné vzdálenosti. Teč bránícího hráče jeho střelu přizvedla a míč zapadl přes brankáře do správného horního rohu branky. 2:4

      Závěr zápasu jsme hráli vabank. Střídající Kočí se sám dostal během jedné minuty do dvou obrovských šancí. 

92´ Soupeř se nakonec přece jenom ještě prosadil. Z desátého rohu (na rohy 3:10) hlavičkoval Pálenkáš. 2:5 

   Nepovedený vstup do soutěže netěší, nicméně všichni věříme, že soutěž bude trvat déle než do 11. října. Tak snad bude mnoho příležitostí dojem spravit. 

Branky SKS:  76´  Šperl (as. Zumr), 88´ Seyri

Hráč zápasu SKS: hráč č.8 Rajniš Marek

Sestava SKS - Pospíchal (74´ Hrdlička) - Rožec (U19), Smejtek, Brantal, Thor - Uhlík, Magendans, Zvolenský - Šperl, Rajniš, Löwe (Do hry zasáhli střídající Zumr (U19), Muroň (U19, Seyri.)

Příští zápas hrajeme na Zličině již v sobotu 7. srpna od 13:15 proti Prague Raptors FC, ten v prvním kole vyhrál v LIpencích 1:0. 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY