MB - Slovan Bohnice 7:2 (2:0)

Střešovice - Zápas, který jsme vyhráli už v kabině. Zápas k odčinění 4 porážek v řadě. Zápas, ve kterém kapitán vedl svůj tým v první linii. Zápas s plným odhodláním na fotce před zápasem. Minimálně dalších 14 dní si zápas kvůli vládním opatřením k nemoci Covid-19 nezahrajeme. 

       Naposledy jsme vyhráli zápas 30. srpna. Remíza se Sokolem Řepy a potom čtyři porážky. Smolná porážka od Cholupic, ztracený vyhraný zápas v Lipencích, popravy od Tempa a od Academy. Tentokrát neexistovala jiná verze než výhra nad Slovanem Bohnice. Pohled do tabulky před zápasem prozradil, že by to mohl být vyrovnaný zápas. Bohnice 13 bodů, my 10. Bohnice skóre 25:20, my 23:36. Hlavně tedy zavřít vzadu. O to se měla postarat stoperská dvojice Smejtek - Vodička. Rozdávat fotbalovou genialitu měli ze středu hřiště Rajniš - Brantal. Kraje hřiště měli zajistit Barták s Demuthem nalevo a Minařík s Papežem napravo. Na hrotu dva zabijáci Šperl a Löwe.

    Úvodních 30 minut přineslo přesně to, co se dalo čekat. Vyrovnaný zápas bez šancích, mnoho soubojů. Opticky jsme možná byli o malinko lepším týmem. Vše odšpuntovala nevýrazná situace v našem vápně. Z ničehonic se k míči dostal bohnický hráč a z malého vápna zazdil tutovku.

35´ O dvě minuty později se už slavil gól. Rajniš prostrčil mezi stopery na nabíhajícího Löweho, který se ocitl sám před brankářem Poláškem (trenér střešovických mladých brankářů), jemně dloubl míč a šli jsme do vedení. 1:0

38´ Mohli jsme být svědky velmi povedené střely ze 20m. Bartákovi ideálně skočil míč, který posléze skvěle trefil. Nechytatelná trajektorie však otřásla pouze břevnem.

40´ Byla odpískána penalta pro náš tým. Löwe z levé strany odcentroval přízemní míč do vápna, kam si sbíhal Šperl. Kapitán Bohnic Klečka Šperla nestíhal a zezadu ho doslova zalehl. Naopak náš kapitán Löwe mohl z pokutového kopu přidat druhou branku. Přestože Polášek vystihl směr, byla umístěna příliš dobře, aby na ni dosáhl. 2:0

45´ Ještě jednu možnost ke vstřelení branky jsme dostali během prvního poločasu. Při napadání beci Bohnic chybovali. Šperl tak mohl jít s Löwem dva na jednoho. Šperl našel Löweho a jeho střelu tentokrát se štěstím Polášek ztlumil. Míč se zastavil metr před brankovou čárou.

      O přestávce jsme odmítli riziko tzv. Csaplárovy pasti. Dobrý výkon jsme ve druhém poločase chtěli ještě zlepšit.

48´ Rohový kop Löweho našel hlavu Brantal. Ten si naskočil a zatloukl o tyč do branky Bohnic. 3:0

49´ Třetí gól jsme nestihli ani dooslavit a už přišlo nečekané snížení. Chyba uprostřed hřiště spustila řetězec drobných událostí zakončených míčem v naší síti. Střelcem byl Toninger. 3:1

53´ Střešovický prapor opět rozevlál kapitán Löwe. Proháčkoval se individuálně přes tři hráče a podél Poláška dovršil hattrick. 4:1

58´ Löwe byl hladový. Jeho další parádní kousek byla technická střela pravačkou z hranice velkého vápna, skončila na břevně.

59´ Opět Rajniš vymyslel další průnikovou přihrávku. Tentokrát vyzval k plné rychlosti Šperla. A ten poděkoval další trefou do černého. 5:1

72´ Brantal si dovolil udělat ze středu hřiště osobní dálnici, na velkém vápně jemně posunul míč Löwemu, který dneska velmi obtížně míjel cíl. Takže čtvrtý kousek. 6:1

73´ Tento zápas nám šli pomoci naši mladí dorostenci. Zima se po minutě na hřišti hned mohl zapsat mezi střelce. Zblízka mu k prosazení chybělo razantnější zakončení.

75´ Pomyslný hattrick v golóvých přihrávkách zaznamenal Rajniš. Další průnikovkou vyzval k rychlosti šinkanzen značka Šperl. Ten si dovolil zvolit k zakončení lob. A bylo to. 7:1

77´ Po ose Brantal, Zima, Magendans se dostal do obrovské šance i další mladík v našem týmu. I Magendansovi chybělo přesnější zakončení.

89´ Pod vlivem oslav podařeného utkání, při střídání čtyřgólového kapitána Löweho a nastoupení na pozici útočníka Šilhavého, jsme polevili v koncentraci. Výsledkem byl nezachycený náběh soupeře a snížení Šlapákem. 7:2

Tři body zůstaly doma. Odhodlání z kabiny, odhodlání na fotce před zápasem, odhodlání během zápasu se přetavilo v dobrý pocit toho, že se zase něco podařilo. Tento zápas jsme možná opravdu vyhráli už v kabině. Povedený týmový výkon. 

Branky SKS: 35´+ 40´+ 53´+ 72´ Löwe, 59´+ 75´ Šperl, 48´ Brantal, 

Nejlepší hráč SKS: Löwe

Do hry zasáhli i Zima (U19), Šafránek (U19), Magendans (U19) a Šilhavý (O35)

Příští zápas hrajeme "nevíme kdy". Snad po rozvolnění vládních opatření. 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY