MB - MSM Academy Praha 1:11 (0:6)

Střešovice - Po dešti poprvé doma na UMT. Vysoká porážka. Ostuda? Jak se to vezme...Příjemný to není. Jenže proti nám nehrál tým z 1.B třídy. Kvalitou by se neztratil ani v divizi. Moc nám toho soupeř nedovolil. Od první minuty to byl kolotoč. A výsledek je ještě milosrdný. 

       Trochu jsem našeho soupeře prolustroval. Popravdě není se čemu divit. 5 hráčů je z profesionálních soutěží. Autor tří branek Danylo Shelest, hráč mistrovského Dynama Kiev U19 nejvyšší ukrajinské ligy v sezóně 2018/2019. Mykola Tkachenko z Arsenalu Kiev, přestoupil v 17 letech do ČFL Slavia Karlovy Vary. Mykyta Martynov a Mykhailo Kabantsov, kteří rovněž hráli nejvyšší ukrajinskou ligu U19 za Metalurh Zaporoží v sezóně 2018/2019. A brankář Oleksandr Garapa ze Šhaktaru Doněck U19, opět nejvyšší ukrajinská soutěž v sezóně 2018/2019. To nejsou nezkušení náctiletí kluci. To nejsou hráči, kteří trénují 2x týdně. To rozhodně nejsou hráči 1.B třídy. Čímž tak trochu nabízím vysvětlení, proč jsme inkasovali tolik branek. Začátek byl masakr.

5´ Rychlá akce na jeden dotek a Chechelnytskij šel sám na brankáře a hned napoprvé uspěl. 0:1

7´ Další velmi rychlý ťukes, kombinace za obranu a do prázdné branky po centru do vápna vstřelil gól Khrolenok. 0:2

9´ Přišla megašance soupeře. Opět MSM šel sám na branku. Tentokrát vychytal Pospíchal.

11´ Po levé straně nás soupeř opět vykombinoval a z úhlu trefil Shelest. 0:3

19´ Nás soupeř opět vykombinoval a opět nemilosrdně trestal. Pro tentokrát nás zachránil praporek asistenta rozhodčího. 

Na rovinu. Hráči Academy byli mnohem rychlejší, hráli na jeden, maximálně dva doteky. My jsme se vůbec nedostali do hry, soupeř nám to jednoduše neumožnil. 

25´ Povedený moment z naší strany. Vejvoda vystřelil povedenou střelu ze 20m. Blíž jsme u branky soupeře v prvním poločase nebyli. 

26´ Neštastná teč poslala soupeře do dalšího rychlého průniku. A soupeř se nemýlil. Martynov 0:4.

Přeskupili jsme řady a začali jsme regulérně bránit v deseti lidech a lá zaparkovaný autobus. Bylo to jedno.

42´ Chechelnytskij se opět dostal po kombinaci za naši obranu a trefil se podruhé. 0:5

45´ Centr zleva před branku a do prázdné Tkachenko. 0:6

     Kdybych nabral hráče z naší extraligy dorostu a poslal je studovat třeba do Finska, kde by kluci hráli 7. ligu, asi by ty zápasy vypadaly velmi podobně. Jako trenér takového týmu bych se asi cítil trochu trapně. Trenér MSM Academy Zakhovailo Viacheslav se rozhodně trapně necítil. Vyšiloval kvůli každému ofsajdu či vhazování. A k naší střídačce směroval výroky, že když budou chtít, tak nám můžou dát 10 či 15 či 20 gólů. Že hrajeme spíše rugby. A že by nás porazili i v osmi hráčích. Arogantní šmejd. 

47´ Po závaru před naší brankou trefili hráči MSM břevno. 

53´ Po dalším centru si Brantal vstřelil vlastní gól. Těžko tomu však mohl zabránit. 0:7

55´ šance MSM, výjimečně neproměněná. 

60´ Během minuty přidali hráči MSM dvě branky. Podruhé se trefil Khrolenok. 0:8 A posléze míč do sítě doklepl podruhé i Shelest. 0:9

78´ Do ojedinělé šance se dostal střídající Vodička. 

81´ Soupeř pečetil kanonádu désatou brankou. Hattrick dovršil Chechelnytskij. 0:10

85´ Jsme dosáhli vlastního úspěchu v podobě vstřelené branky. Trenér MSM to také velmi nelibě nesl, že tým jako my, dal gól. Po rohovém kopu se prosadil Smejtek. A radost jsme měli. Vždyť jsme byli skoro 100%. 1:10

88´ I Shelest dovršil hattrick. Po rohovém kopu na zadní tyči udělal definitivní tečku za títmo zápasem.

Prohráli jsme nejhorším výsledkem za X let. Přesto si troufám říct, že nikoli ostudně. Soupeř byl o několik levelů někde jinde. Nezahráli jsme nijak oslnivě,tady si však přiznejme, že to bylo bez šance. Zpětně si říkám, že kdybychom zahráli noblesně, dostali bychom třeba jen bůra. Naštěstí na kdyby se nehraje. Kluci z Academy fotbal umí. A někteří to s velkou pravděpodobností budou dokazovat úplně někde jinde, v jiné soutěži a za jiných podmínek. Aspoň jsme se mohli porovnat s polovičním výběrem nejvyšší ukrajinské dorostenecké ligy. 

Příští zápas, věřme, že konečně vítězně, sehrajeme opět doma v neděli 11. října od 16 hodin proti Bohnicím.

 Sestava SKS: Pospíchal - Češka, Smejtek, Brantal, Barták - Papež, Kučera, Vejvoda, Minařík - Šperl, Löwe. Do hry zasáhli Lega, Demuth, Kopal a Vodička. 

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY