Sokol Lipence - MB 5:4 (3:2)

Lipence - Pondělí na státní svátek. Po třech dnech vytrvalého deště. Mokrý trávník. Hodně gólů. Nahoru dolů. Terén a počasí překvapivě přispěly k dobrému fotbalu. Jen ten smolný konec. Velmi trpká porážka.

      Po dvou porážkách jsme chtěli v Lipencích urvat tři body. I přes vydatné deště lipenský trávník držel a vydržel i celý zápas. Míč běhal po mokrém povrchu velmi svižně a i proto byla vidět poměrně svižná a gólově přitažlivě podivaná. I ten pomyslný "chytrý klandr" byl víceméě zalezlý pod střechou, nikoli u klandru. V Den české státnosti jsme od 16:30 sehráli téměř zdařilé utkání.

6´ Velmi brzy šly Lipence do vedení. Po rohovém kopu jsme nechali volného hlavičkujícího Vladyku K. 1:0

11´ Lipence se dostaly do sedla. Hned dvakrát musel Pospíchal zasahovat proti osamoceným nájezdům soupeře. V obou případech náš tým podržel. 

15´ Přišla naše reakce. Vysunutí středem hřiště Rajniše na rozběhnutého Šperla bylo bravurní. Šperl v sólu na brankáře Lipenců Poula selhal, jenže vyražený míč se dostal opět k němu a tentokrát už měl před sebou pouze prázdnou branku. 1:1

21´ Přišla obrovská šance pro nás. Löwe dostal míč za obranu, byl u míče 10m před vápnem mnohem dřív než gólman a udělal mu kličku. Bohužel klička byla příliš dlouhá a sám sebe zahnal až k brankové čáře. Přesto odcentroval a na malém vápně našel Vejvodu, který hlavičkoval nad, přestože na brankové čáře už byl pouze obránce. Škoda.

22´ Jak praví úsloví: "Nedáš, dostaneš", každá chyb je po zásluze potrestána. Nedorozumění v naší obraně okamžitě ztrestal Vezin. 2:1

39´ V této fázi jsme to byli spíše my, kdo byl nebezpečnější. Nejdříve neuspělo útočné duo Šperl s Löwem, kteří nedotáhli svůj brejk do gólového konce. Později Šperlovi chyběl krůček, aby dostrkal míč do sítě. Směrem dopředu jsme dnes opravdu hráli dobře.

40´ O minutu později se už podařilo vyrovnat. Pohledná akce po ose Barták, po lajně na Vejvodu, vysunutí Šperla, přihrávka do vápna a pohotové zakončení Löweho. 2:2

44´ Bohužel první poločas jsme prohráli. Minutu před koncem jsme ještě inkasovali. Střelou zpoza vápna k tyči se prezentoval Vladyka J. 3:2

     Druhý poločas jsme hráli z kopce a věřili si, že máme na to, abychom zápas otočili. Jen vyztužit obranu. 

48´ Nás opět podržel Pospíchal. V naprosté šanci skvěle zasáhl a nepustil Lipence do dvoubrankového vedení.

49´ Lega pronikla po levé straně, míč si od něj převzal Löwe a svou střelou umístil míč do branky. Bohužel byl mu odmáván a posléze odpískán ofsajd. Gól tedy neplatil.

60´ Zazářil nejmladší hráč našeho týmu. Papež nejdříve svým obětavým zákrokem zabránil šanci Lipencům. Později skvělou průnikovou přihrávkou po zemi vyslal Šperla do samotatného nájezdu. Tentokrát Šperl zareagoval jako zkušený hrot a podél druhého brankáře Činovce srovnal. 3:3

70´ V těchto minutách jsme začali přetáčet osud zápasu naším směrem. Byli jsme lepší a hra Lipenců se rozpadala´. Velkou šanci měl Löwe, opět sám na branku šel Šperl. Nadějně kroutil svůj trestňák Brantal. 

80´ Přišlo to, co viselo ve vzduchu. Poprvé jsme šli do vedení my. Po chybě v obraně Lipenců se k míči dostal Löwe. Napoprvé to nevyšlo, jenže druhý pokus už měl do prázdné branky. 3:4

84´ Zdálo se, že spíše než vyrovnání je pravděpodobnější další gól v síti Lipenců. Individuální akce zakončená velmi zdařilou střelou Vladyky J. však znamenala to méně pravděpodobné, tedy vyrovnání. 4:4

86´ Se stala krutá chyba v naprosto nejhorší možný okamžik. Pospíchal si došel k rohovému praporku pro míč, aby si ho navedl do velkého vápna. Vladyka J. se ho pokusil svým pohybem směrem k němu trochu vystrašit a Pospíchal si musel pospíšit. Při sebrání míče zřejmě podklouzl na mokrém trávníku a míč mu vypadl z náručí tak neštastně, že se dostal k Vladykovi. Ten v poklidu mohl míč dovést do prázdné branky. 5:4

Porážka byla krutá. Nezasloužili jsme si prohrát. Pospíchal chytil minimálně čtyři obrovské šance soupeře, těžko se na něj zlobit. Ten zápas se prostě skoro povedl. Hold příště snad zmizí to skoro.  Příští zápas hrajeme doma, v neděli 4. října od 16:30 proti MSM Academy Praha.  

Branky SKS:  15´+ 60´ Šperl, 40´+ 80´ Löwe

Nejlepší hráč SKS: Šperl a Löwe

Sestava SKS: Pospíchal - Barták (46´Papež), Smejtek, Brantal, Ferstl (46´Lega) - Vejvoda (82´Demuth), Rajniš, Kučera, Minařík - Šperl, Löwe (do hry byl připraven Češka)

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY