MB - Sokol Cholupice 0:2 (0:1)

Střešovice - Do Střešovice zavítal lídr soutěže. Plný počet bodů. Skóre 33:5. Porazili Tempo 3:1, porazili Academy 3:1, porazili Lipence 4:1. Čekali jsme kolotoč, centrifugu, horskou dráhu anebo alespoň velkou houpačku. Přijeli pouze Cholupice. 

       Předehru ovládli rozhodčí. Striktně se dožadovali plnění pořadatelských povinností. Trojice mladých rozhodčí v zápase ukázala, že podobné zápasy v 1.B třídě jsou zcela nad jejich síly. S každou minutou se suverenita rozhodčích vytrácela. Zápas to byl tvrdý, mnoho soubojů, mnoho nepotrestaných zákroků, mnoho negativních emocí, mnoho zvláštně posouzených situacích. Respekt si získáš osobností, umem a především důsledností. Nikoli povýšeností. Pojďme k utkání.

       Utkání nepříliš pohledné. Rozhodně Cholupice nevypadaly jako tým, který suverénně vede tabulku. Zápas to byl vyrovnaný. Téměř bez nějakých šancí. Dlouho se čekalo na žlutou kartu, přestože na obou stranách to po kartě volalo. Hodně často byla přerušována hra, rozhodně to týmy rozhodčím neusnadnily. A když pochopily týmy, že kdo zakřičí, získá faul, rostla oboustranná nespokojenost s posuzováním jednotlivých situacích.

5´ Bohužel pro nás situace, která měla velký vliv na celý zápas. Roztočený míč Pospíchal v brance nezkrotil a nešťastně mu vypadl. Hostující Chaloupka to měl velmi snadné a docílil velmi snadné branky. 0:1

Přišla poslední šance prvního poločasu. Cholupice nadějnou pozici nevyužily. Zbytek poločasu již žádné ohrožení branky neproběhlo, i přes mnoho standardních situací na obou stranách. 

Bohužel v prvním poločase padla pouze jedna žlutá karta cholupickému Francemu za protesty. Tvrdé zákroky zůstaly nepotrestány. Druhý poločas byl tak trochu předurčen. Rozhodčí první poločas ustáli, bylo však jasné, že druhý poločas už neukočírují. 

50´ Druhý poločas jsme začali lépe. Obrovská šance Minaříka, který ze 7m překopl branku. 

52´ Přišla naopak šance na straně Cholupic a zblokováná střela po zákroku Pospíchala se otřela o tyč. Následovala série čtyř rohů. Tady nás Cholupice pořádně zmáčkly. 

53´ Po jednom z rohů vytáhl absolutně fantastický zákrok Pospíchal. Hlavička po rohovém kopu mířila na hráče na malém vápně, který hlavou změnil směr. Konečky prstů, reflexem Pospíchal vytáhl na brankové čáře hlavičku na další roh. 

60´ Ze 20 m napřáhl Hrazdíra. Jeho střela byla povedená a přesná. Cholupice se dostaly do pohodového vedení 0:2

65´ A pak přišly velmi sporné okamžiky. Nejdříve průsmyk po levé straně Šperla. Šrámek se dostal sice před něj, pouze za cenu lokte v obličeji. Emoce vzplanuly. My jsme se dožadovali karetního trestu, Šperl mohl jít do vápna sám. Nepřišla ani žlutá karta. Cholupice vůbec nepřijaly verdikt nedovoleného zákroku. Za protesty dostal žlutou kartu trenér Cholupic Brabec, přestože by se našli alespoň tři hráči Cholupic, kteří byli mnohem ostřejší. Karta rozhohnila trenéra doběla. 

68´ Přišly další emoce. Průnik Cholupického hráče do naše vápna byl zastaven s velkou pravděpodobností naším faulem. Rozhodčí pokutový kop nenařídil a opět si vyslechl vodopád stížností. Žlutou kartou to odskákal pouze Cvrček. 

75´ Přišel další sporný zákrok  v našem vápně. Brantal se snažil odkoupnout míč, prováhal okamžik a zezadu ho tvrdě atakoval hráč Cholupic. Zároveň se však dostal těsně před nohu Brantala, který při odkopu míče zjevně trefil i jeho nohu. Rozhodčí odpískal faul na Brantala, dle mého správně. Měl však své tvrzení podpořit žlutou kartou. Rozhodčí však působil v tento moment velmi nejistě. A Cholupice ho začaly cupovat a chtěly pokutový kop. 

90´ Přišel na polovině hřiště tvrdý zákrok na Löweho. Rozhodčí zákrok viděl a poskytl výhodu ve hře. Výhodu jsme nevyužili, naopak se Cholupice dostaly do zajímavého brejku, který nevyužily. Rozhodčí se jaksi opomněl vrátit k onomu zákroku, který byl jednoznačně na žlutou kartu. Mezitím se do Löweho pustil Srba. Takže žluté karty nakonec dostal Löwe a Srba.

Byli tam momenty, kdy se to málem popralo. Ještěže byl zápas výsledkově pod kontrolou Cholupic. Za nerozhodného stavu? Nakonec oba týmy své emoce udržely a konec utkání se obešel bez dalších potyček. Obě strany však byly velmi nespokojené s posuzováním a ve výsledku i s chováním rozhodčích. 

Naši hráči předvedli bojovný a srdnatý výkon. Rozhodčí nám v žádném gólu nezabránili a oba góly jsme dostaly regulérně. Z tohoto hlediska byl výsledek zasloužený. 

Příští zápas jedeme na horkou půdu do Lipenců. Hrajeme v pondělí od 16:30. 

Sestava SKS: Pospíchal - Češka, Smejtek, Brantal, Ferstl - Minařík, Vejvoda, Kučera, Džunev - Šperl, Löwe. Do hry postupně zasáhli Demuth, Papež, Barták. Pospíchalovi kryl záda Šilhavý.

Nejlepší hráč SKS: neposouzeno, nikdo výraznějí nevyčníval, všichni hráči srdnatě bojovali. 

 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY