FC Tempo B - MB 8:2 (3:1)

Lhotka - 27°C. Krásné slunečné počasí. Krásný zelený pažit. Tak proč neodehrát šestý zápas na UMT? I přes slušný výkon nás čekala útočná smršť Tempa a poprava. Začíná série výrazně těžších soupeřů.

       První poznatek ze zápasu byl znám od první minuty. Zápas bude mít vysoké tempo. Nahoru, dolů. Tempo zranitelné vzadu, nesmírně kvalitní při hře dopředu. Tempo bude hrozit z každé standardní situace. Věřili jsme, že především čtveřice Kašpar, Šperl, Demuth a Löwe budou platit na jejich obranu.

1´ názorná ukázka, jak bude Tempo dopředu nebezpečné. Náš centr do vápna přímo do rukou brankáře Kuchaře. Ten okamžitě dlouhým výhozem do strany našel sprintujícího spoluhráče a vmžiku jsme čelili brejku čtyři na dva. Během následujících sedmi minut to bylo na nadějné gólové pozice 4:1 pro Tempo.

10´ Přišla povedená naše akce. Kašpar se nalevo uvolnil přes dva hráče a nabídl centr pro Barták. Jeho volej byl parádně trefený i přesný. Jen mu scházela potřebná razance. Bohužel o minutu později si Kašpar špatně došlápl a utkání pro něj skončilo. Pro nás citelná ztráta.

17´ Inkasujeme. Po rohovém kopu nám Tempo ukázalo svou hlavní přednost. Vysocí hráči, navíc velmi zdatní hlavičkáři. Konkrétně se hlavou prosadil Arntz. 1:0

20´ Gól. Velmi rychlá odpověď z naší strany. Skvělý centr Ferstla do vápna, nabíhající Šperl z jedničky trefuje. 1:1

21´ Hned v další minutě se do obrovské šance dostal Demuth. Sám před brankářem si dovolil drzou kličku, prováhal však vhodný okamžik střílet na prázdnou branku a později již byla jeho střela zblokována. Velká škoda.

30´ Zbytek poločasu ovládlo Tempo. Každý centr do vápna byl velmi nebzpečný. Jeden z nich přišel z pravé strany na zadní tyč, kde nabíhali hned dva osamocení hráči Tempa. Přesný volej si nakonec připsal Žalud. 2:1

39´ Paradoxně nešlo ani o šanci. Do střelecké pozice ze 20m jsme pustili Míku. Jeho střela byla nešťastně sražená do protipohybu Doležala. 3:1

         Poločas jsme prohráli 3:1. Byli jsme však důstojným soupeřem a logicky jsme si dělali naděje, že je v našich silách se zápasem ještě něco udělat. 25 minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, místy i lepším týmem. A měli jsme i šance.

52´ Do nadějné pozice se dostal Vejvoda. 

57´ Nebezpečnou střelu, která vyprášila rukavice, vypálil Kopal.

60´ Do další nadějné pozice se dostal Löwe, slušnou střeleckou pozici měl i Minařík. 

63´ Přišlo s varováním Tempo. Rohový kop a parádní hlavička a lá skoba od Nechvíly mířila do tyče.

69´ Rozhodující minuta zápasu. Löwe odebral na polovině hřiště soupeři míč a otvírala se možnost velmi nadějné akce pro brejk. Místo toho se však ozvala píšťalka rozhodčí kvůli faulu nefaulu. Tempo bleskově rozehrálo na levou stranu, Kostka poslal po zemi míč do vápna a střídající Hurka nadvakrát překonal Doležala. 4:1 Bohužel bylo po zápase. A Tempo si začalo dělat, co chce.

74´ Rohový kop, opět skvělý náběh Nechvíly, opět skoba, jenže do branky. 5:1

78´ Brejk po levé straně, Čech předložil po zemi nahrávku do vápna a do prázdné branky vsítil podruhé Hurka. 6:1

81´ Jako by to Tempo potřebovalo. Další megašanci pro ně vymyslel sám Doležal. Rozehrál míč tak mizerně, že vzápětí šel na něj hráč Tempa sám. Doležal ho však vychytal a sám napravil vlastní chybu.

86´ Gól. Korigujeme. A vypadalo to, že zmírníme krutý výsledek. Vejvoda získal míč, posunul na MInaříka, ten předložil do vápna Kopalovi. Jeho dělovka od břevna zapadla do sítě. 6:2

87´ Vzápětí inkasujeme zas. Velmi pohledná kombinace Tempa, hned sedm hráčů se zapojilo ve hře na dva doteky na jejímž konci byl potřetí Hurka a znovu skóroval do prázdné branky. 7:2

90´A ještě jeden hřebíček do výsledkově nepovedeného představení. Opět rohový kop. Opět hlavička z malého vápna. Jen střelcem byl tentokrát Klajbl. 8:2

         Těžko se vysvětluje, že jsme odehráli slušný zápas, když jsme dostali takový výprask. Na druhou stranu mnohem hůř se snáší prohra s horším soupeřem. A Tempo dnes rozhodně horším týmem nebylo.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 20. září v 16:30 proti lídrovi soutěže Sokol Cholupice.

Sestava SKS:  Doležal - Češka, Papež, Brantal, Ferstl - Barták, Minařík, Löwe, Kašpar - Šperl, Demuth. Za zraněného Kašpara zaskočil Vejvoda. Za zraněného Bartáka Kopal. Do hry ještě naskočil Uhlík. Doležalovi hlídal záda navrátilec Šilhavý.

Branky SKS: 20´ Šperl, 86´ Kopal

Hráč zápasu za SKS: č.9 Adam Šperl 

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY