MB - Sokol Stodůlky B 2:3 (1:1)

Střešovice - Prázdniny se chýlí ke konci a tak jsme ke třetímu utkání sezony nastoupili v kvalitní sestavě a samozřejmě s cílem doma potvrdit solidní vstup do soutěže. 


Začátek tomu odpovídal a brzy jsme šli do vedení, když se za Vokurkovým trestňákem hostující golman pouze ohlédl. Měli jsme převahu a (možná) mysleli, že to půjde snadno, zvláště když se později dostal do golovky Lowe, který utekl stoperovi. Bohužel jeho zakončení před 16 brankář vytáhl na roh. Klid ani výrazná převaha nám nevydržela dlouho : Při vzdušném souboji u domácí střídačky signalizoval AR1 náš faul a dlouhý volný kop zasunul soupeř při zemi do kapsy mezi hráče a brankaře, dorážka zblízka a 1-1. Když později po faulu na Loweho hlavní arbitr po nátlaku hostí a konzultaci s AR2 odvolal již nařízenou penaltu a hosté 
ožili, začínali jsme tušit možné problémy .

Do půle jsme již prakticky nic nevymysleli. Prostřídali jsme a pevně věřili, že hosty alespoň přetlačíme a body zústanou doma . Pod jednou podmínkou : budeme 
trpěliví, zodpovědní dozadu a nedovolíme jim skorovat. Dorostenec Yarulin i Markvart z Á hru oživili a druhý jmenovaný měl záhy na noze 
gól. Slabé zakončení téměř z brankové čáry mu však soupeř stačil zablokovat .. Tlačili jsme se dál k bráně hostů, měli tlak i pár náznaků 
šancí. Naše hra však měla nízké parametry , postrádali jsme řád, moment překvapení a ve více případech bohužel chyběl i prostý důraz ve vápně soupeře.. V 70 min přišel trest : Ztrátu míče v přechodové fázi na půlce hřiště dokázali hosté po rychlém brejku využít ke vstřelení vedoucí branky a naše noční můra se naplnila. Reagovali jsme posledním střídáním výměnou obránce za útočníka a záměrem zjednodušit naší kostrbatou cestu k bráně soupeře (záměr však zústal nenaplněn. 

Soupeř dál odolával a do otevřené obrany podnikal rychlé akce. Jednu golovou zastavil svým zákrokem brankář Pospíchal, v dalším brejku byli hosté úspěšní a poté co jejich útočník vyzpovídal obránce u rohového praporku, zvýšili. Nám zústávalo na zázrak 10 minut a chvílemi jsme opravdu vynechali mezihru a začali posílat míče rovnou k vápnu soupeře. Dostali jsme se do většího tlaku a nebezpečí pro hostující branku bylo trvalé. Času však málo.. snížit se podařilo až D.Vokurkovi těsně před koncem normální hrací doby. Závěr přinesl krátké nastavení a pár dalších závarů a našich šancí (zejména střel hlavou mimo), ale bylo příliš pozdě, nevybojovali jsme ani bod. 

Zápas nám vůbec nevyšel, napravit dojem a náladu zkusíme v neděli na 
Zbraslavi. 

SESTAVA SKS : POSPÍCHAL - ČEKAL (62.BARTÁK) , KUČERA, VOKURKA, FERSTL 
(71.KOPAL) - ZVOLENSKÝ, RAJNIŠ, MINAŘÍK (46.YARULLIN), KAŠPAR - DŽUNEV 
(46.MARKVART), LOWE 

RT

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY