MB - AFK Slavoj Podolí B 4:2 (1:0)

Střešovice - Domácí hřiště. Teplota 29°C. S podporou dorostenců a dvou hráčů A týmu. Proti soupeři, který první zápas prohrál doma s Bohnicemi 0:8. Soupeř, který do hry nasadil 10 hráčů mladších 19 let. Soupeř, který zjevně svůj tým teprve buduje.

 Od prvních minut bylo zřejmé, že tým z Podolí bude patřit mezi slabší týmy letošního podzimu. Nabízelo se, že utkání bude jednoznačnou záležitostí. Jenže popravdě našemu týmu tento zápas vůbec nevyšel. Statistiky zápasu by jistě napověděly, jak bolestivé se na toto utkání muselo dívat. Půjčíme-li si tenisovou terminologii, tak nejprůkaznější by byla statistika "nevynucené chyby". Odhaduji přes 100 nevynucených chyb v rozehrávce. Úspěšnost naší přihrávky by byla sotva 50%, jinými slovy, každá druhá přihrávka byla chybná. A soupeř rozhodně nebyl tak slabý, aby se porazil sám. Přes to všechno toto utkání mohlo, a mělo, skončit mnohobrankovým rozdílem.

Prvních 12 minut se nedělo nic. Pak začaly přicházet naše šance. Menší, vetší, velké, megavelké.

13´ Sám před brankářem se ocitl Lukáš Demuth. Trefil gólmana.

26´ Skvělou práci odvedl po levé straně Džunev, k jeho nebezpečnému centru v gólovém prostoru se Morgenstern o krok nedostal včas. 

28´ Přinesla gólovou radost. Ojedinělá povedená akce prvního poločasu. Morgenstern utekl po pravé straně, ostrým centrem našel Demutha na malém vápně. Demuth si připsal čtvrtou branku v této sézóně. 1:0

33´ Trestný kop Morgensterna našel Magendanse na malém vápně. Ten však přestřelil. 

39´ Nadějná střelecká pozice Löweho. Jeho střela však byla zblokována. 

40´ Löwe šel sám na branku. Naběhl si za stopery, svou rychlost však nevyužil. Situaci řešil rychlou střelou, trefil však brankáře. 

     O poločase jsme chtěli oživit naši hru. Dát mužstvu jiný impuls. A vyšlo to skvěle. Magendanse nahradil Fischer, Demutha Štric. A právě Štric na sebe poutal prvních 5 minut druhého poločasu pozornost.

47´ Nejdříve nanečisto. Džunev potáhl míč k vápnu, centr a v nadějné pozici byla zblokována střela Štrice. 

49´ Na podruhé už to vyšlo. Löwe přihrál za obranu Džunevovi. Džunev potáhl po levé straně míč, ostrý centr na malé vápno, Štric tu byl včas a propálil brankáře Roušala. 2:0

50´ Téměř jako přes kopírák. Löwe posunul hlavou za obranu Džunevovi. Ten mu vrátil. Löwe narazil Němcovi. Ostrý centr na malé vápno a Štric propálil bankáře podruhé. 3:0 Tento moment byl jediný v zápase, kdy jsme si přihráli 5x v řadě. 

51´ Zdálo se, že druhý poločas přinese vše, co první poločas postrádal.A hned přišla první šance soupeře. A pořádná.

57´ Jedinou žlutou kartu našeho týmu vyfasoval Ferstl za zatažení za dres. 

60´ Přišla další šance. Yarullin svou ostrou střelou připravil pozici k dorážce pro Löweho. Tomu však chyběl potřebný krok. 

70´ V 67´na hřiště nastoupil místo Džuneva Kopal. A hned mohl skórovat. Fischer vybojoval na levé straně míč, okamžitě posunul na osamoceného Kopala, ten k potěšení diváků se při své první zapásové střele nemýlil. 4:0

74´ A další šance. Centr Štrice našel úplně volného Fischera na malém vápně. Ten svou hlavičku neusměrnil.

78´ Kopal vymyslel kolmici za obranu pro Löweho, který šel opět sám na branku. Netrefil. 

80´ Šel po další kolmici sám na branku Minařík. Trefil, ale brankáře. 

82´ Odmítli jsme čisté konto. Po rohovém kopu si osamoceně naskočil na míč Lhotka a hlavou snížil. 4:1

84´ Po našem rohovém kopu se brankou ocitl i Němec. Lehkovážně však zakončil.

88´ Přestože šancí bylo na dvouciferné skóre, dívat se na fotbal nedalo. Dokumentovala to rozehra při odkopu od branky. Pospíchal naznačil, že zahraje dlouhý míč. Místo toho zahrál doprava za sebe na Morgensterna, přestože hráči soupeře byli ve třech na našem vápně. Morgenstern pod tlakem přenesl míč na Němce doleva. Jeho rozehru však zachytili hráči Podolí. A hned poslali míč do odkryté naší brány. 4:2

90´ Soupeř se dostal do tutové šance. Z malého vápna však odkrytou branku přestřelil. Vzhledem k tomu, že se nastavovaly tři minuty, z tohoto jednoznačného zápasu mohlo být ještě pořádné drama. 

Tři body máme. A úpal snad nikoli. Příští týden nás čeká rezerva ze Stodůlek. Ve dvou zápasech mají skóre 1:16. Jediný zápas na jaře jsme však právě tento zápas prohráli 2:7. Uvidíme. Příští neděli, 23. srpna od 17 hodin na domácím hřišti.     

Branky SKS:  28´ Demuth, 49´+ 50´ Štric, 70´ Kopal

Hráč zápasu: č.14 Samuel Štric

Sestava SKS:  Pospíchal -  Češka, Magendans (46´ Fischer), Němec, Ferstl  -  Minařík, Löwe, Yarullin, Demuth (46´ Štric) -  Džunev (67´ Kopal), Morgenstern

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY