FC Miškovice - MB 3:5 (1:1)

Miškovice - Sobota 8. 8. 2020, 16 hodin, 32°C. Začíná nová fotbalová sezóna 2020/2021. První mistrovské utkání v tomto soutěžním ročníku. Druhé soutěžní utkání v tomto roce. Do okrajové části Prahy jsme dorazili popáté. Dvakrát jsme zde remizovali, dvakrát prohráli. Letos jsme tedy šli proti papírovým předpokladům.

     I fotbalový svět se díky Covid-19 změnil. Žádný pozdrav na začátku, ani na konci. Místopřísažná prohlášení o bezinfekčnosti. Rozestupy střídajících hráčů a mnoho dalších rádoby preventivních opatření. Do zápasu jsme nešli ani zdaleka kompletní. Děkujeme všem nápocným hráčům. Zuzákovi z Celtiku. Vokurkovi z Áčka, Yarullinovi, Fischerovi, Madejovi, Magendansovi a Steinerovi z dorostu. A právě mlaďasové se ukázali ve velmi dobrém světle.

      Úvodních 20 minut patřilo nám. Džunev se po centru Legy ocitl osamocen na malém vápně, jenže hlavička ve stylu rybička šla mimo tyče.

23´ pas podél lajny Vokurky na Lukáše Demuth, který překonal domácího brankáře Niessnera. (0:1) 

31´ obrovský závar jsme vyprodukovali před brankou Miškovic. Neujaly se střely Džuneva, Uhlíka, Löweho ani Legy.

32´ šel sám na brankáře Niessnera Džunev, selhal. Vzápětí přišel trest. Ondruš z následného brejku srovnal skóre. (1:1)

33´ Obrovskou šanci po nahrávce Džuneva dostal Uhlík. Bohužel netrefil.

44´ Jsme se hráli povedenou akci. Uhlík posunul na Džuneva, ten se dostal za obranu a předložil Uhlíkovi, který skóroval do prázdné branky. Místo radosti však rozhodčí odpískal faul Ferstlovi, před kterým spadl hráč a rozhodčí zjevně usoudil, že v tom měl náš hráč prsty. 

      Do druhé půle jsme šli s přesvědčením, že tady dne s vyhrajeme. 

47´ Džunev sám před brankou již naše přání mohl začít naplňovat. Umístil až příliš technicky. 

60´ Začala divočina. Nejdříve tečováná střela Lukáše Demutha změnila směr do protipohybu gólmana. (1:2)

61´ Z následného útoku, přestože brankář Steiner měl již míč v rukou, Slavko Lazič vykopl míč gólmanovi z rukou, naši přestali hrát, neboť zjevně očekávali hvizd rozhodčího. Jenže ten nepřišel a soupeř snadno srovnal. (2:2)

Pak však na sebe začali strhávat pozornost naši dorostenci. Yarullin začal dominovat ve středu hřiště. Magendans přinesl na hřiště dostatek dospělého důrazu, Fischer klid na kopačce a Madej, přestože přišel na deset minut, tak byl takovou skobopu pro unavenou obranu soupeře. 

62´ Z malého vápna přestřelil Fischer.

63´ Magendans trefil tyč.

65´ se ocitl v tváří tvář brankáři kapitán Löwe.

68´ přišla utažená střela levou nohou ze vzdálenosti 25 metrů z kopačky Marka Yarullina. (2:3)

70´ Yarullin trefil břevno.

82´ průnik po pravé straně Fischera zakončený tvrdou střelou. (2:4)

88´   Průnik Ondruše do našeho vápna znamneal snížení. (3:4)

89´  Okamžitá odpověď. Po střele Magendanse se k dorážce dostal Lukáš Demuth, dovršil svůj hattrick a uzavřel skóre zápasu.

Karty nebyly žádné uděleny, byť si to některé situace žádaly. Rozhodčí vyhodnotil udílení osobního trestu zjevně za rizikové vzhledem k nákaze Covid-19, vystačil si slovním napomenutím.

Vezeme první tři body z Miškovic. Všem díky za srdnatý a bojovný výkon v úmorném vedru. Dobrá práce.

Příští zápas hrajeme doma ve Střešovicích, v neděli 16. srpna od 17 hodin.

Nejlepší hráč zápasu: hráč č. 4  Daniel Vokurka

Střelci SKS:  23´ + 61´ + 89´ Demuth, 68´ Yarullin, 82´ Fischer 

Sestava SKS:  Steiner - Češka, Zuzák, Vokurka, Ferstl - Lega (46´ Fischer), Yarullin, Löwe, Demuth - Džunev (55´ Magendans), Uhlík (81´ Madej)

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY