MA - FC Přední Kopanina B 2:1(2:0)

Střešovice - Nastřádané štěstí jsme plnými hrstmi rozhazovali po střešovickém okolí. Nicméně třetí výhra v řadě se počítá. A že se hrálo na UMT? Za ty prachy se na ní fakt nebudeme jen koukat. Derby Prahy 6. Derby, které mělo tentokrát favorita. Bez skrupulí, favoritem jsme byli my. 

 Soupeř začal mnohem aktivněji, my jsme byli mnohem pasivnější, než jsme původně chtěli. Přesto první poločas patřil nám. Soupeř byl sice na míči, šance téměř neměl. 

15´ První opravdové fotbalové napětí zažili diváci až po úvodní čtvrthodince. Na Štyksův centr do vápna si letmo nalétl Alba, z malého vápna však minul branku.

21´ Byli jsme ještě blíž. Charvátův centr do vápna našel Burýška. Bohužel ten nestihl zakončit. Spíše ho ten centr vybil. Smolný odraz zhatil slibnou příležitost. 

29´ Vůbec to nevypadalo na gólovou pozici. Po rohovém kopu nastala trma vrma v pokutovém území soupeře. V několika soubojích jsme spíše prohráli, přesto se míč nakonec ocitl přímo u nohy Zvolenského, který vyčkával na velkém vápně. V tréninku z 5 střel neproměnil ani jedinou a musel zaplatit sázku v podobě čokoládových kočičích jazýčků. V zápase však jazýček, nejazýček, napálil míč nesmlouvatelně do sítě. ZVOLENSKÝ 1:0 

33´ Jsme dovolili soupeři asi jedinou šanci v prvním poločase. Za obranu si naběhl Vostracký a mohl pálit z 8m. Zareagoval však naštěstí zbrkle, jeho koncovka mířila do nebes. 

34´ Jsme opět zahrávali trestňák. Charvát zahrál jakoby nepovedený centr do vápna. Tento centr jakoby patou prodloužil Zvolenský. Míč se dostal k Burýškovi, který jakoby si míč nadhodil, aby mohl skórovat jakoby akrobaticky. A skóroval, k tyči. BURÝŠEK 2:0

37´ Mohlo být rozhodnuto. Burýšek si to namířil střemhlav do obrany soupeře, v rozhodující moment byl ve vápně zblokován, jeho akci ještě zkusil svou střelou dotáhnout Alba. Těsně mimo branku. 

           Poločasové vedení o dvě branky nám příliš klidu dodat nemělo. Soupeř byl důraznější, pohyblivější, ve statistice vyhraných soubojů jsme jednoznačně zaostávali. Začátek druhé půli jsme odehráli s madam Štěstěnou oblečenou v zelenobílém dresu. 

47´ Charvát zastavil sice dlouhý nákop, jenže hlavou sklepl míč k nohám soupeře. Ten pohotově vypálil. TYČ!

48´ Trestný kop soupeře ze 20 metrů a střela, na kterou Doležal nedosáhl. BŘEVNO!

50´ Megašance soupeře, nedůraz v obraně a osamocený soupeř na malém vápně. Fantastický Doležal v brance. 

54´ Další štiplavá střela soupeře z velké dálky. Doležal vytlačil střelu na rohový kop. 

57´ Jsme mohli ukončit tuto nepříjemnou pasáž, ve které jsme jednoznačně propadali. Kouklík dostal pobídku ke skórování. Úplně osamocený před brankářem Pospíšilem. Střela technická po zemi, podél gólmana. Jenže mimo tyče. 

64´ Jsme mohli opět udělat tečku za tímto zápasem. Stejnou nabídku jako Kouklík dostal i Zvolenský. Ocitl se sám před brankářem Pospíšilem. Tvrdá střela po zemi křížem. Jenže mimo tyče. 

71´ Madam Štěstěna pořád ještě nesundala střešovický dres. Centr do našeho vápna a soupeř na malém vápně, prázdná branka. A trefeného ragbyové Háčko, hodně, hodně vysoko. 

73´ Do třetice pobídka ukončit tuto nervózní pasáž zápasu. Morgenstern si řekl o míč za obranu, proháčkoval se přes posledního hráče a ocitl se rovněž sám před Pospíšilem. Bohužel ho trefil. 

77´ A tak přišel trest. Štěstěna se na tento zápas už nechtěla koukat. Boček si navedl míč zleva na střed a tvrdě vypálil. Doležal nezaragoval nejlépe a míč tak prorazil jeho krytí. BOČEK 2:1

A dramatická koncovka zápasu byla na světě. Rozhodčí navíc nastavili 5 minut nad rámec běžné hrací doby. Štěstěna však ze zápasu odešla, nepřála nám ani soupeři, takže vše již zůstalo beze změn. Výhra. Třetí v řadě. To se počítá. Trenéři Kopaniny si po zápase stěžovali, že za jejich prohru může zřejmě fakt, že se nehrálo na trávě. Skutečným důvodem, proč Kopanina prohrála je ten, že my jsme vstřelili dvě branky, oni pouze jednu. 

V příštím zápase na Zlíchově, 30. října v 10:15, budeme chtít prodloužit svou neporazitelnost na čtyři zápasy. 

Branky:  29´ Zvolenský,  34´Burýšek (as. Zvolenský)

Sestava SKS: Doležal - Charvát (C), Němec T., Šulc, Štyks - Morgenstern, Kříž, Burýšek, Zvolenský - Kouklík, Alba (Do hry zasáhli Ridzák Jakub, Ridzák Jonáš, Koudelka, Doležal Petr, Kubíček)

Očima trenéra Richarda Havlíka: Byl to boj. Místy víc boj než fotbal. Zápas rozdílných poločasů. První půle byla jednoznačně naše, ve druhé půli dominoval soupeř. Na obou stranách neproměněné šance. Poločas 2:0. Po čtvrthodině ve 2. půli to mohlo být klidně 2:2. O dalších patnáct minut později klidně 4:0. Nakonec to bylo drama až do konce. Zápas pro nás s dobrým koncem. 

23. 10. 2021 Zizzé

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY