MA - AFK Slivenec 3:1 (2:1)

Střešovice – Dlouhá a náročná zimní příprava, neustále se měnící sestava, docházka střídavě oblačno a navíc dokola omílaný neviditelný nepřítel z čínského  Wu-Chanu.

Tak bychom mohli charakterizovat období, které předcházelo prvnímu jarnímu kolu.

Po podzimu jsme přezimovali na třetí příčce se ztrátou dvou bodů na druhé místo zajišťující postup do pražského přeboru. V zimní přípravě jsme nejvíc řešili docházku hráčů na tréninky a s tím i složení týmu pro jarní část.

Když už to vypadalo v posledním týdnu, že v kádru nakonec zbydou jen tři dlouhodobě zranění Obermajer, Zvolenský a Eckhard tak po posledním předzápasovém tréninku se marodka dle zpráv rozrostla opět až na číslo 8! Veškerá příprava nového systému byla ta tam a trenéři celý následující den řešili, jak a s kým nastoupí proti Slivenci.

Nutnost vrátit se k čtyřem obráncům se nabízela jako nejvýhodnější, jelikož ze sestavy vypadli Smejtek a Šytks.

Původně do hry neměl zasáhnout ani kapitán Charvát, který také laboroval s kolenem, ale dokázal, že je muž na správném místě a zvládl nakonec celých 90.minut.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a podobně tak i soupeř. Hrálo se obětavě, souboj za soubojem, fotbal to nebyl bůhvíjaký, ale průběh byl přesně takový, jaký trenéři očekávali.

Už v 10.minutě jsme šli do vedení. Po rohovém kopu Doležala si na zadní tyč naběhl Jelínek a jeho vrácený míč usměrnil parádně pod břevno Burýšek. 1:0

Ve 33.minutě hosté srovnávají. Po autovém vhazování si Mulač dělal prostor před sebou, aby míč sebral, leč nekřičel a Němec těsně před ním balón odvrátil na vápno, kde se ho zmocnil Plechatý a mířil přesně do prázdné brány. 1:1

Byli jsme hladový a věděli, že má Slivenec v obranné činnosti velké nedostatky. Ve 43.minutě si dlouhý míč našel Koudelka, skvěle si ho pokryl před dotírajícím obráncem, hlava nahoru, gólman venku, lob, a vedení 2:1!

Po přestávce se obraz hry moc nezměnil. Soupeř ohrozil naši branku pouze z dalekých standardek, nám chybělo zase patřičné štěstí, například při střele Lehnera.

V 56.minutě jsme rozhodli o výhře. Morgenstern skvěle nacentroval na penaltový puntík, kam nabíhal Burýšek, který hlavou umístil do protipohybu brankáře. 3:1

Vzruch přinesla 68.minuta, kdy po jednom obyčejném faulu přiběhl hostující Kácovský, zezadu nasadil kravatu Koudelkovi a ten se poroučel k zemi. Tento zápasnický chvat poslal hostující celek do deseti, což nesla lavička velmi nelibě a na adresu hříšníka se tak snesla oprávněná vlna kritiky.

Slivenec byl v deseti aktivnější, ale bylo jasné, že dnes už body zůstanou doma.

Závěrem: První match jsme tedy zvládli celkem v klidu, trenéry těší zejména výborné plnění všech pokynů (dlouho se to nestalo). Mužstvo pracovalo jako jeden muž, všichni mají lví podíl na dobrém vstupu do jarní části.

Příští utkání hrajeme na Libuši v sobotu 14.3. od 10:15 (při špatném počasí bude zápas hrán od 14hod na UMT Tempo Praha)

Sestava: Mulač - Charvát (C), Němec, Jelínek, Krejčí - Doležal, Kříž  - Morgenstern (88.Lega), Burýšek, Lehner - Koudelka (74.Kouklík) Dále připraveni: Doležal T., Uhlík

Branky SKS1911: 10´a 56´Burýšek, 43´Koudelka 

Fotogalerie z utkání ZDE

9.3.2020 SYRA

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY