Zlicin

Zličín – V pátek prohrála Březíněves doma s Kolovraty (1:2), a tím bylo již před naším zápasem na Zličíně jasno, že SKS budou lepším týmem na 3. místě obou skupin 1.A tříd. Já osobně jsem měl trochu obavy z „nesoustředěnosti“ našeho týmu. Zličín navíc doma na jaře ztratil body jen s Podolím (2:4, (pol. 2:0)) a mladíci v jeho týmu se chtěli „ukázat“.

V prvním poločase jsme „prospali“ úvodních 10 minut – zřejmě jsme čekali, že se soupeř porazí sám. V 11‘ si naběhl mladý útočník soupeře mezi naše stopery a celou akci s přehledem zakončil – 1:0. Pak jsme teprve začali hrát a vytvářeli si i šance - 18‘ Stefan Zvolenský nepropálil brankáře; 21‘ Vojta Šulc z malého vápna míjí branku; 26‘ Stefan Zvolenský pálí těsně nad. Pak přišla přestávka na občerstvení. Ihned po ní jsme vyrobili druhou chybu v naší obraně a soupeř trestal – 2:0. Hráči soupeře bojovali „jako lvi“ – ve 30‘ drápy/nehty soupeře za krkem Lukáše Vegrichta nedovolily dorážku (penaltu rozhodčí nepískl). Ve 34‘ jsem se dočkali snížení – Stefan Zvolenský vybojoval u našeho vápna míč, předal Tomáši Rothemu, aby celou akci pěknou střelou zakončil -  2:1. Ve 37‘ zahrává Tomáš Rothe přímák z levé strany a další velmi „agresívní bránění“ rozhodčí nechal bez povšimnutí. Ve 42‘ střela Tomáše Rotheho míří těsně nad.

Druhý poločas jsme zahájili jako ten první – velmi laxně – a soupeř měl během prvních 10-ti minut 3 vyložené šance, kterými mohl zápas rozhodnout. V 57‘ střela Ládi Morgensterna lízla břevno branky soupeře. V 65‘ se nám povedla pěkná křídelní akce – Marek Rajniš prostrčil na Martina Štykse a jeho přesný centr hlavičkuje do branky Tomáš Kouklík – 2:2. Další branku jsme již nedali. Naopak v poslední minutě se po našem zaváhání přesně trefil nejmladší hráč zápasu (David Zima) – 3:2.

 

Závěrem:

Škoda, že se nám „otáčení“ výsledku nepovedlo dotáhnout do konce. Fotbal je o chybách a soupeř dokázal naše chyby v prvním poločase 100% využít a (zejména) proto tentokrát vyhrál.

Bez ohledu na to, zda M“A“ postoupí do Přeboru (pak by to byl, po výhře M“B“ v 1.B třídě, „double“), čeká nás přes léto hodně práce. Když se však realisticky podíváme na výsledky týmů ze Střešovic, a zejména na výsledky mládeže, mohu konstatovat, že „GREEN POWER“ není jenom zbožné přání, ale skutečná síla pro další roky – jen toho využít.

 

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač,  

V poli: Martin Charvát, Daniel Vokurka, Daniel Smejtek, Lukáš Vegricht (76‘ Přemysl Kučera), Tomáš Obermajer (62‘ Petr Doležal), Stefan Zvolenský (57‘ Rudolf Hudec), Vojtěch Šulc (62‘ Tomáš Kouklík), Tomáš Rothe (57‘ Marek Rajniš), Martin Štyks, Ladislav Morgenstern.

Připraveni: Tomáš Doležal, Martin Löwe.  

 

Střelci SKS v utkání:

34‘ Stefan Zvolenský, 65‘ Tomáš Kouklík.

Zapsal - Libor Kašpar 17.6.2018