Kapitola dvacátá třetí - Nejít na hřiště s tím, že musíme zvítězit. Jít na hřiště s tím, že chceme zvítězit. Navázat na poslední utkání s Loko Vltavín. 4´ Hned v úvodu zápasu svou přihrávkou vyzval Obermajer ke skórování Löweho.


Ten se nerozpakoval, jako by se mu hokejovou terminologií míč postavil na hranu, propálil Poula v brance Lipenců. (1:0) Tato branka nám měla pomoci se uklidnit a hrát svou hru. Bohužel přinesla zcela opačný efekt. Jakoby nám v hlavě naskočilo, že to půjde samo. V 7´jsme parádní akci nedotáhli do brankového konce. Rothe ve skluzu napálil míč do břevna a na brankovou čáru.

Od tohoto momentu jsme řešili situace složitě, zbytečně jsme dělali kličku, kde se nabízela jednoduchá rozehra, míč nám utíkal do zázemí a následnou čtvrthodinku nás provázela vysoká míra nepřesností. A tak o první osvěžovací pauze ve 25´bylo třeba spíše krotit negativní vášně a vyzvat hráče ke klidu a k trpělivosti. 30´Pomohla nám k tomu vstřelená branka. Vokurka si před vápnem převzal míč a i s pomocí teče úspěšně zakončil. (2:0)

Do druhé půle bylo třeba zpřesnit hru, dostat míč víc pod kontrolu a využít krajní prostory do unavené obrany hostů. 55´Dnes jsme neovládali tak dobře střed hřiště, především Hašek nám dělal problémy a po vyhraném souboji nás po pravé straně Lipence přehráli. Na konci této akce zakončil Cikrt nesmírně přesnou střelou napříč brankovištěm. (2:1)

Naštěstí nás inkasovaná branka nesrazila, naopak nás víc nakopla a další pasáž přinesla mnohem zajímavější podívanou. Do koncovky se několikrát dral Rothe, o střelbu se často pokoušel Vegricht. Oživení přinesla i hra Honzy Kašpara. 63´A právě jeho akce přinesla vítěznou branku. Rothe poslal do křídla Kašpara, ten ostrý přízemním centrem poslal míč do vápna a po 20 vteřinách na hřišti se poprvé v A týmu prosadil Martin Štyks. (3:1)

V následné patnáctiminutovce mohl hřebík zatlouci Morgenstern. Nejdřív dostal nabídku od Lipenského stopera a byl sám před Poulem. Jenže to uspěchal. O další minuty se mohl řítit opět sám na Poula, rozhodl se však pro přihrávku na Rothe, která se však nevyvedla. 77´ Do třetice všeho dobrého. Opět po levé straně utekl za obranu Kašpar. Opět předložil centr do vápna a na přední tyč si správně naběhl právě Morgenstern a konečně uspěl. (4:1)

79´Bohužel o dvě minuty později jsme zachrápali při standardce z poloviny hřiště a Hašek hlavou snížil. (4:2) 85´ Přesto konec zápasu patřil nám. Byli jsme fyzicky zdatnější a rozhodně jsme po celý zápas mnohem víc toužili po vstřelených brankách a především po vítězství. Morgenstern získal chuť a povedenou střelou uzavřel účet zápasu. (5:2) V posledních deseti minutách rozhodně mohl přidat ještě branku Morgenstern a do velké šance se dostal i střídající Kopal.


Výhra nám zajistila třetí místo v naší soutěži a přiblížila nás na dva body od třetí Březíněvsi ze sousední skupiny. Pořád je o co hrát. Pořád by se mohl podařit double. Příští zápas hrajeme v Cholupicích, v neděli 3. června od 17 hodin.

Hráč zápasu: Vegricht

Branky: 4´Löwe, 30´Vokurka, 63´Štyks, 77´+ 85´Morgenstern

Sestava SKS: Šilhavý – Vegricht, Šulc, Brantal, Charvát, - Obermajer – Rothe, Kouklík, Vokurka, Zvolenský – Löwe

Střídali: Kašpar, Štyks, Morgenstern, Smejtek, Kopal, připravený T. Doležal

Zizzé