MA – TJ Sokol Stodůlky 4:0 (1:0)

Střešovice – Soupeře jsme nedávno porazili v Poháru PFS (3:0 na Stodůlkách) a podle postavení v tabulce jsme byli favoritem i v tomto zápase. Samozřejmě jsme také chtěli navázat na úspěšnou sérii výher, jak v Poháru, tak i v mistrovských utkáních.

Prvních 15 minut bylo vyrovnaných, ale naši kluci měli trochu více ze hry a přišly i šance - 8‘ Vojta Šulc vypíchl balón soupeři, centroval, Štefi hlavičkou sklepává, ale Tomčík se k míči nedostal; 10‘ Filip Svoboda si navedl míč na střed a jeho projektil jde jen těsně nad; 13‘ Petr Doležal vyslal také nebezpečnou střelu, ale opět nad. V 18‘ zahrozil soupeř, ale těžkou zpětnou přihrávku útočník netrefil. Ve 22‘ pěknou kombinaci před vápnem zakončuje Štefi, ale obrana zablokovala. Ve 23‘ po rohu Petra Doležala obrana hostů jen odhlavičkovala před vápno, kde se do míče “položil“ Stefan Zvolenský a střelou o zem otevírá skóre – 1:0. Zasloužené vedení jsme mohli v 26‘ navýšit – Přemek krásnou kolmicí vysunul Fílu, který dává pod sebe, ale Tomáš Kouklík v jasné pozici přestřeluje. Ve 27‘ střelu Petra Doležala vytahuje brankář na roh – po rohu hlavičkuje Filip Svoboda těsně nad. Ve 38‘ utekl soupeř po levé straně, ale zpětnou přihrávku zakončuje útočník hostů v jasné pozici hodně mimo. 

Ve druhém poločase začali hrozit hráči soupeře více. Při každé standardní situaci jsme museli být ve střehu, protože robustní hráči soupeře si dokázali udělat prostor. Naštěstí všechny střelecké pokusy soupeře buď výrazně minuly naši branku, nebo byly nedůrazné a Tomáš Mulač v naší brance s nimi neměl problém. Na druhé straně v 57‘ prudkou ránu Štefiho vyrazil brankář na roh. V 66‘ po přímáku Petra Doležala se hlavou prosadil Vojta Šulc – 2:0. Po této brance již soupeř otevřel hru a šance se střídaly na obou stranách. Nejvíce nám zatrnulo, když dlouhý nákop propadl naší obranou a lob útočníka soupeře těsně míjí naši prázdnou branku. V 85‘ na aut Dana Smejtka Vojta Šulc nedosáhl, ale po odrazu zcela volný Adam Šperl hlavičkuje přesně pod břevno – 3:0. V 86‘ využil špatné „malé domů“ Stefan Zvolenský a s přehledem dává do prázdné – 4:0. V závěru se neujala zablokovaná střela Sýry, ani rána Dana Smejtka, kterou odvrátil brankář.

Závěrem:

V prvním poločase jsme byli lepší a soupeři jsme moc nedovolili. Bohužel jsme z převahy vytěžili jen jednu branku. Ve druhém poločase se soupeř již více osměloval, ale ani jeho vyložené šance neskončily v naší brance. Uklidnění do našich řad přinesl až druhý gól (Vojta Šulc) a v závěru jsme skóre ještě navýšili na konečných 4:0 – což je naše letošní nejvyšší výhra.

 Další mistrák hrajeme v neděli 14.10. od 15:30 v Lipencích.  

Sestava SK Střešovice 1911:

V brance: Tomáš Mulač,  

V poli: Martin Charvát, Dan Vokurka, Přemek Kučera, Dan Smejtek, Vojtěch Šulc, Petr Doležal (87‘ Honza Syrový), Stefan Zvolenský (89‘ Ondra Pospíchal), Tomáš Kouklík (85‘ Tomáš Obermajer), Filip Svoboda, Ladislav Morgenstern (76‘ Adam Šperl).

Střelci SKS v utkání:

23‘, 86‘ Stefan Zvolenský; 66‘ Vojta Šulc; 85‘ Adam Šperl  

Video z utkání ZDE

Zapsal: Libor Kašpar 7.10.2018

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY