Praha1999Kapitola devatenáctá - Jeli jsme pro další vítězství, další tři body. Jasný cíl. Chtěli jsme kontrolovat hru. Držet míč. Být trpělivý. Opět ve formaci 3 – 5 – 2. Na velkém hřišti, kde se míče objevují až tehdy, když domácí prohrávají.

Začali jsme tak, jak jsme si řekli. Jenže to bychom nebyli my, kdybychom si hned zkraje nezavařili. V 8´rohový kop soupeře a přesné umístění k tyči. (1:0) Přesto jsme se snažili nepanikařit a snažili se o naši hru. Značné množství nepřesností, zavřené prostory, a zdlouhavé prodlevy při nošení míče nám vůbec nepomáhaly dostat se do tempa.

Nakonec z jedné povedené akce se nám podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Podařilo se nám posunout míč do levé strany na pronikajícího Morgensterna, ten předložil ostrý centr do vápna, který srazil do sítě Smejtek. (1:1) V posledních minutách jsme měli i několik náznáků, Zvolenskému chyběl krok dotáhnout brankovou akci.

Nebyl to příliš pohledný zápas. Hodně jsme kazili. Přesto jsme měli jednoznačnou územní převahu. Nicméně soupeř z Nuslí ukazoval, že pokud dostanou prostor, dokáží být nebezpeční a zahrozit. Pár náznaků jsme si vypracovali, ale do gólovek jsme se bohužel nedostávali. Čtvrt hodiny před koncem nám však vyšla ještě jedna akce. Charvát získal míč, narazil s Kašparem, ten přenesl napříč vápnem, Rothe míč pustil na lépe postaveného Doležala, ten podklouzl, přesto se stihl postavit na nohy a uklidit míč do sítě. (1:2)

Poslední deset minut se 1999 snažila o remízu a dvě minuty před koncem zahrozila lobem, který olízl břevno. Nicméně výhru jsme uhájili, vezeme tři body. Cíl splněn. I když těch „i když“ by se tentokrát našlo mnoho.

Příští zápas hrajeme doma od 10.15 s Újezdem Praha 4.

Hráč zápasu: Šilhavý

Branky: 35´Smejtek, 75´Doležal

Sestava SKS: Šilhavý – Vegricht, Vokurka, Charvát – Smejtek, Rothe, Šulc, Kašpar – Kouklík – Morgenstern, Zvolenský

Střídali: Löwe, Doležal, Věchtík, Brantal Připraveni: Dražil