Druhé jarní vítězství Střešovic, druhá jarní prohra Libuše

Nusle - Střešovice ani v druhém jarním vystoupení nezaváhaly a z vyšehradské umělky odjíždějí s plným bodovým ziskem. Domácí Libuš naopak podruhé neuspěla a na první jarní výhru tak nadále čeká. Tentokrát sehrála trochu i smolný zápas. Sice se jí podařilo do poločasu vyrovnat, ale pak soupeř dokonale využil chyb v obraně a naděje na příznivější výsledek rázem pominula.

Smolně zápas začal i pro hostující Střešovice. Už v 10. minutě opustil trávník s vážným poraněním kotníku útočník Obermajer, kterého nahradil dlouhán Šulc. Tři minuty na to se zrodila první velká šance domácích, když po zpětné přihrávce Brandejse se opřel do míče Kuchař, ale orazítkoval jen pravou tyč Šilhavého brány.

 

Na druhé straně po chybné rozehrávce Šupiny se dostal k míči Kašpar, jenže z úhlu domácí bránu minul. Po dvaceti minutách znova zahrozili domácí. Nejdříve Šilhavý včasným vyběhnutím zmařil šanci Laušmanovi, pak se zaskvěl při hlavičce Hrušky a do třetice měl hostující gólman i trochu štěstí, když Maňákova dorážka z několika kroků proletěla těsně nad jeho břevnem.

 

A opět přišlo známé nedáš, dostaneš. Ve 22. minutě po rohu hostujícího Jelínka se před domácí bránou nejlépe zorientoval Mikš a zblízka protlačil balón za Rohlíčkova záda - 0 : 1.

Domácí přidali na obrátkách a po sedmnácti minutách bylo vyrovnáno. U zrodu akce byl Kuchař, který našel dlouhým pasem na pravé straně Hrušku, ten poslal přízemní centr před branku a nabíhající Brandejs pohodlně vyrovnal na 1:1.

 

Hodně vzruchu pak přinesla 40. minuta, kdy se v hostujícím vápně ocitl na zemi pronikající Brandejs
a domácí lavička se dožadovala penalty. Hlavní arbitr Tereba to, ale jako penaltový zákrok neviděl a po krátkém vysvětlení nechal ve hře pokračovat.

 

Ve svižném tempu začala i druhá půle. Hned ve 49. minutě se po hezké kombinaci Laušmana
s Brandejsem dostal do slibného zakončení střídající Nekola, ale střela mu vůbec nesedla, balón proletěl kolem levé tyče do zámezí. Chvíli na to pálil na druhé straně pohotově Mikš, jenže Rohlíček bravurně zasáhl. V 66. minutě vyhrál Jelínek souboj s domácím Maňákem, pak prudce napřáhl a Rohlíček znova prokázal své brankářské kvality.

V 68. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, jenže místo toho, aby hostující bránu ohrozili, tak míč ztratili a hosté toho náležitě využili. Z rychlého brejku se nakonec radoval Mikš, který svou druhou brankou poslal Střešovice znova do vedení - 1:2.

 

Domácí měli ještě více jak dvacet minut na to, aby s nepříznivým výsledkem něco udělali. K tomu vyčerpali i povolený počet střídání. Vrhli všechny síly do útoku a zapomínali na zadní vrátka. V 81. minutě málem inkasovali, ale Vokurkova dorážka z malého vápna nakonec skončila jen nad břevnem Rohlíčkovy svatyně. O minutu později pak domácí celek postihl velký zádrhel, když se na lokti bolestivě zranil gólman Rohlíček a ve hře nemohl pokračovat. Brankářský dres si tak navlékl hráč z pole Trojan a zbytek utkání museli dohrát o deseti. Hosté nabídnutou přesilovku využili v 87. minutě, kdy se z dálky opřel do míče Jelínek a pečetil tak překvapivé vítězství Střešovic - 1:3.

 

Libuš - Střešovice 1:3 (1:1)
Branky: 39. Brandejs - 22. a 68. Mikš, 87. Jelínek.

Rozhodčí: Tereba - David, Vojtěch.

Diváků: 50.
Libuš: Rohlíček - Šupina, Gruber (79. Stuchlík), Müller, Maňák (68. Růžička) - Houdek (81. V. Hrdlička) - Hruška (46. Nekola), Kuchař, Čížek, (56. Trojan ) - Brandejs, Laušman. Trenér: Zdeněk Hruška.
Střešovice: Šilhavý - Vyjdák, Inneman, Smejtek, Charvát - Zvolenský (73. Brantal), Vokurka, Jelínek, Kašpar (46. Rothe) - Obermajer (10. Šulc), Mikš (90. Syrový). Trenér: Radek Trhlík.


Hlasy trenérů
Zdeněk Hruška (Libuš): „Je to smutný. Ještě v první půli jsme s nimi drželi krok, byly tam šance, mohli jsme se dostat do vedení. Šance jsme bohužel neproměnili, soupeř nás potrestal a potom v závěru zápasu, když se nám zranil gólman, jsme dohrávali o deseti a vyznělo to pro soupeře. Kopeme roh a oni jdou tři na gólmana.”
Radek Trhlík (Střešovice): „První půle od nás špatná, hráli jsme akorát deset minut, až do zranění našeho hráče Obermajera. Když jsme pak vedli, byli jsme hrozně rádi, za to, že je poločasová remíza. Druhou půli si myslím, že jsme byli lepší, že jsme šli zaslouženě do vedení. Měli jsme i dál převahu, měli jsme víc za hry i víc šancí. Třetí gól to pak rozhodl. Jsme rádi, že máme tři body, ale ještě důležitější pro nás je, aby byl zraněný hráč Obermajer brzy v pořádku.”

 

Nejlepší hráč Libuše: Martin Müller.
Nejlepší hráč Střešovic: Norbert Mikš.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Norbert Mikš (Střešovice).

Václav Kozel

zdroj: fotbalpraha.cz

Fotogalerie Pavla Jiříka st. z utkání zde

Fotogalerie Jiřího Innemana zde

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY