Nejbližší utkání
U15 - Ďáblice Neděle 21.11. 12:00
U14 - U13 Neděle 21.11. 10:00
Hrusice - U12 Neděle 21.11. 11:30 (háje)
Kompletní rozpis ZDE
Aktuality

Outsider vystrkuje růžky

908[1]Střešovice - Lednové zápasy SKS O35 v rámci Střešovického poháru.

Vstup do turnaje se nám nepovedl. Proti ČZU jsme sehráli vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodlo, kdo dá první branku. Rozhodla až poslední desetiminutovka. Tým SKS stará garda byl vnímán před turnajem jako tým do počtu, leč i ve druhém zápase ukázal, že je s ním třeba počítat.

Proti Bílé Hoře sice opět prohrál 2:0, nicméně si vypracoval četné množství brankových příležitostí, přestože soupeř byl lepším týmem, brankami nás rozhodně nepřehrál. Do třetího zápasu proti Krňanům jsme chtěli již uspět.

SKS O35 – ČZU 0:2

SKS O35 – Bílá Hora 0:2

Krňany přijely posíleny o hráče nečeské národnosti a na kvalitě hry to bylo velmi znát. První poločas nás téměř vůbec nepustily do hry. Kvalitou převyšovaly oba naše předchozí soupeře. Již v 10´ jsme inkasovali. Po zbytečném faulu na hranici pokutového území se soupeř trefil střelou na gólmanskou stranu, a nachytal Ondru Pospíchala na švestkách. (0:1) V poslední minutě prvního poločasu Vodrážka rychle vhodil míč do hry, Hloušek ho trochu šťastně dostal za obranu kam si seběhl (kdo jiný) Zizzé a (jak jinak) levačkou přesným tenisovým lobem nás nakopl zpět do zápasu. (1:1)

První gól gardy v roce 2015 nás vyburcoval k enormnímu výkonu. Dokázali jsme se soupeřem běhat, fyzicky jsme příliš neztráceli a hlavně jsme žádný souboj ani míč nevypouštěli. Odměna přišla v 61´. Skvěle zachycený míč Koljou, který odehrál vynikající zápas, nám umožnil brejk. A to, co zdobí tento tým jsou právě takové situace. Přechod tři na tři jsme zvládli excelentně. Šimberský z poloviny hřiště potáhl míč, Zizzé v náběhu na sebe navázal oba stopery a Melounek se utrhl svému bekovi. Je až s podivem, že tito tři hráči se ve sprintu dostali před bránící hráče. V pokutovém území předložil Šimberský dokonalou přihrávku na zadní tyč Melounkovi a ten do prázdné branky nás poslal do vedení. (2:1)

O dvě minuty na to však euforie opět poklesla. Petr Musil zbytečně ve vápně skluzoval a rozhodčí jeho zákrok posoudil jako penaltový. (2:2) O další tři minuty později však Petr Musil svou chybu odčinil. Drzým průnikem po straně vnikl do pokutového území a i tady přišel penaltový skluz. Pokutový kop proměnil suverénně se štěstím Kopsa. A my opět vedli. (3:2) V 72´ bylo ještě veseleji. Opět výborně odebraný míč. Martin Löwe vyvezl míč a precizní přihrávkou využil skvělého náběhu Zizzého mezi stopery. Jak to vyřešil bych mohl podrobně rozebrat v dalších deseti větách. Zjednoduším to. Nekompromisně trestal. (4:2) I tentokrát jsme za další dvě minuty opět inkasovali. Tentokrát nás soupeř rozebral a v koncovce nezklamal. (4:3) Závěr si už garda pohlídala. Soupeř už dohrával trochu v křeči. V posledních minutách je mohl ztrestat Vodrážka, ale nešťastně uklouzl a poté znovu Zizzé, který tváří v tvář brankáři výjimečně neuspěl. Garda porazila těžkého soupeře a vyslala jasný vzkaz.


Zajímavé bylo druhý den sledovat titulky předních světových deníků:

Deník Sport: Excelentní týmový výkon O35.

Mladá Fronta Dnes: Stará garda SKS hraje lépe než zamlada. Tenhle tým ještě zdaleka není na odpis.

Blesk: David si povodil Goliáše sem a tam. Fantastický výkon.

The New York Times: Old men have given a lesson in productivity.

Le Monde: Performance de l'équipe incroyable. SKS O35 étaient le brochet prédateur.

Bild Zeitung: SKS O35 ist als alter Dieselmotor. Es dauert eine Weile, dann geht und geht ..

IL Giornale: Gioco di combattimento unico. Grandi prestazioni stellari.

Sme: Netreba ďalších slov, bolo to nezabudnuteľné.

Kyodo News: 良い仕事!


SKS 035 – Krňany 4:3

branky SKS: 45´, 72´ Zizzé, 62´Melounek, 68´ Kopsa (pk)

 

Příští zápas: 7. února ve 14.00 SKS juniorka – SKS O35

(Zizzé)

FANSHOP

Snapback

ČEPICE - SNAPBACK

600 Kč

Zakoupit

Silikonový náramek

Silikonový náramek

50 Kč

Zakoupit

Dres

DRES

750 Kč

Zakoupit

Brýle

Brýle

120 Kč

Zakoupit

Pojď s námi hrát fotbal!

Největší fotbalový klub v praze 6
nabírá nové hráče

Zobrazit více

  • Msmt Logo
  • Praque Logo
  • Praque 6 Logo
  • Facr Logo
  • Praque Football Logo
  • BBP STAVBY
  • Oc Estka 120
  • STRESKY